Impregnacja boazerii

Techniczne aspekty zabezpieczenia budynków nowowznoszonych
Post Reply
marcinem
Posts: 44
Joined: Thu 19 Aug, 2010

Impregnacja boazerii

Post by marcinem » Tue 12 Feb, 2013

witam,
mam przed sobą zadanie pomalowania boazerii sufitowej na strychu. chcę to zrobić teraz, czyli możliwości wietrzenia pomieszczeń są nieco ograniczone. część boazerii ma być wykończona finalnie, część tylko zabezpieczona (głównie przed owadami). boazeria ze świerka skandynawskiego.
myślałem o boramonie 30 altaxu, ale chyba jego zastosowanie w przypadku braku wietrzenia odpada.
penetrin - to samo.
impregnat do drewna do stosowania wewnątrz wszędzie oprócz łazienki, tu impregnat gruntujacy, bejca kryjąca, olej.
czy moje rozumowanie jest prawidłowe? czy gdzieś nie popełniam błędu?
z góry dzięki za podpowiedzi.


Subfosylny
Posts: 107
Joined: Mon 28 Feb, 2011
Contact:

Post by Subfosylny » Sun 17 Mar, 2013

No to masz problem. Środki wodorozcieńczalne nie nadają się na wyrób szlifowany. Środki rozpuszczalnikowe oraz na ropopochodnych odpadają w warunkach braku wentylacji.
Boramon 30 to świetny środek, ale po zaaplikowaniu go na boazerie, wszystkie słoje i zadziory wstaną. Trzeba będzie szlifować, a szlifowanie dużo kosztuje. Wody nie oszukasz.
Jedyne wyjście, to np. Hylotox Q i maska 3M serii 6000 kupiona na alledrogo.
Koszt maski z wkładami to średnio 80 PLN. Od razu kup zapasowe wkłady filtrujące . Sprawdź także, czy dany wkład filtruje składniki lotne zawarte w Hylotoxie bo są wkłady np.tylko na amoniak .

Spółka Stollux
Posts: 19
Joined: Wed 25 Jul, 2012
Contact:

Post by Spółka Stollux » Fri 12 Apr, 2013

Dobrym wyjściem w tym przypadku będzie zastosowanie wodorozcieńczalnej farby akrylowej i oleju woskującego

kamil1
Posts: 8
Joined: Fri 07 Jun, 2013

Post by kamil1 » Fri 07 Jun, 2013

dokładnie tak

MarcinJ
Posts: 25
Joined: Sun 18 Feb, 2018

Re: Impregnacja boazerii

Post by MarcinJ » Sun 18 Feb, 2018

Czy potrzebujesz barwić to drewno czy tylko zaimpregnować ? Zdrowo, naturalnie i bez smrodu i rozpuszczalników?
Jeżeli tak to zrób to olejem lnianym do drewna (surowym).



Post Reply

Return to “Zabezpieczenie budynków przed korozją biologiczną”