Izolacja tarasu nad garażem

Techniczne aspekty zabezpieczenia budynków nowowznoszonych
Post Reply
MajorDamage
Posts: 75
Joined: Fri 31 Jan, 2014

Izolacja tarasu nad garażem

Post by MajorDamage » Sat 25 Nov, 2017

Od lat stosuję rozwiązania systemowe ale trafił do mnie klient z cieknącym tarasem nad garażem w domu o konstrukcji szkieletowej. Po rozbiórce okazało się, że podstawowym błędem był brak jakiejkolwiek hydroizolacji pod gresem położonym na betonie. Wykonałem prace niwelujące błędy konstrukcyjne i za pomocą mat kompensująco-uszczelniającej i uszczelniającej membrany oraz z okapnikami i rynną. Teraz klient chce podesłania schematu warstw jakie wykonałem choć na dobrą sprawę były widoczne przez dłuższy czas. Wiem, że jest to praca projektanta ale była to robota eksperymentalna i zdaję sobie sprawę, że dostępnych w sieci schematów nie ma. A może nie? Czy jest ktoś w stanie znaleźć tego rodzaju schemat? Taras ma wym.4,2m/8,6m
Oto kolejność warstw:
1.Na belki konstrukcyjne, które są w poziomie przykręciłem obustronnie deski o grubości 30mm celem utworzenia spadku na długości 4,5m
2.Jako poszycie przykręciłem płytę OSB-3 o gr.28mm
3.Z trzech stron zamocowałem aluminiowy okapnik
4.Płytę zagruntowałem gruntem bitumicznym
5.Położyłem papę termozgrzewalną z wywinięciem na okapnik a także na płytę osb poszycia ściany
6.Zamocowałem przekładki dylatacyjne z listew drewnianych gr.20mm w odstępach 50cm, wzdłuż spadku a na nie drugą płytę osb-3 ogr.28mm
7.Zamocowałem drugi okapnik
8.Dwuskładnikowym klejem przymocowałem matę kompensująco – uszczelniającą Mapei Mapetex sel, z wywinięciem na ścianę i okapnik
9. Jako warstwę dodatkową rozłożyłem membranę uszczelniającą Mapeplan B, którą na obrzeżach z okapnikiem przymocowałem uszczelniaczem w tubie
Będę wdzięczny za pomoc w temacie.


Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Re: Izolacja tarasu nad garażem

Post by Wojciech Nitka » Sun 26 Nov, 2017

Wejdź na stronę - http://www.dataholz.com/cgi-bin/WebObje ... anguage=en - dachy płaskie.
Może coś sobie wybierzesz.

MajorDamage
Posts: 75
Joined: Fri 31 Jan, 2014

Re: Izolacja tarasu nad garażem

Post by MajorDamage » Mon 04 Dec, 2017

Może niezupełnie ale coś tam jest. dziękuję.

radekkuc90
Posts: 3
Joined: Tue 30 Jan, 2018

Re: Izolacja tarasu nad garażem

Post by radekkuc90 » Tue 30 Jan, 2018

Jaki preparat polecacie do izolacji tarasu na zewnątrz ?

User avatar
Ronald
Posts: 12
Joined: Wed 05 Apr, 2017
Location: Dąbrowa Górnicza

Re: Izolacja tarasu nad garażem

Post by Ronald » Tue 20 Mar, 2018

Sprawdź sobie produkty od http://www.ursa.pl/ - mają spory wybór i świetną jakość poszczególnych produktów, więc na pewno znajdziesz to czego szukasz. Sam robiłem niedawno izolację i korzystałem z tego rozwiązania, dzięki czemu udało mi się uzyskać pożądany efekt.



Post Reply

Return to “Zabezpieczenie budynków przed korozją biologiczną”