Pokost

Techniczne aspekty zwalczania korozji biologicznej
Post Reply
kruczek
Posts: 25
Joined: Mon 28 Aug, 2006
Location: KĘTY

Pokost

Post by kruczek » Mon 28 Aug, 2006

Dopiero zaczynam budowę domu szkieletowego. Mam szereg niepokojących mnie problemów, np.czy można stosować do impregnacji zewnętrznej jedynie pokost?
Nie mam możliwości impregnacji ciśnieniowej, jak w związku z tym zabezpieczyć podwalinę?


Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Mon 28 Aug, 2006

Impregon POKOST LNIANY to naturalny i tradycyjny podkład przeznaczony do nasączania (impregnacji) drewna, materiałów drewnopochodnych, tynków i innych podłoży porowatych, użytkowanych zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz pomieszczeń w celu zabezpieczenia ich przed wilgocią. Produkowany jest z oleju lnianego z dodatkiem substancji przyśpieszających wysychanie. Jest produktem naturalnym, który dzięki składnikom najwyżej jakości doskonale zabezpiecza malowane przedmioty przed szkodliwym działaniem wody i niekorzystnym wpływem czynników atmosferycznych.

To ze strony producenta Pokostu Lnianego - firmy "Śniezka"

Jezeli nie masz możliwości impregnacji cisnieniowej, możesz to zrobić metodą kapieli stosując np. Wolmanut CH-X 200 - http://www.e-dach.pl/1278_1462.htm

kruczek
Posts: 25
Joined: Mon 28 Aug, 2006
Location: KĘTY

Post by kruczek » Tue 29 Aug, 2006

Dziękuję za odpowiedż.

Znam zalety pokostu nie wim jedynie czy musi być dodatkowo pokryty farbą, czy wystarczy jedynie powtarzać zabieg malowania pokostem co parę lat.
nie wiem również czy nie stwarza zagrożenia pożarowego.

Dziękuję również za radę odnośnie podwaliny.


Post Reply

Return to “Zwalczanie korozji biologicznej w budynkach istniejących”