problem ze szkodnikami drewna

Techniczne aspekty zwalczania korozji biologicznej
Post Reply
izka25
Posts: 1
Joined: Fri 30 Oct, 2009

problem ze szkodnikami drewna

Post by izka25 » Fri 30 Oct, 2009

Od pewnego czasu mam problem ze szkodnikami drewna. W belkach na poddaszu domu widoczne są otwory, wokół których jest dużo mączki. Dochodzą z nich również dźwięki jakby stukanie.
Czy ktoś może mi pomóc? Co mam zrobić w tej sytuacji?


roobik66
Posts: 788
Joined: Mon 28 Sep, 2009

Post by roobik66 » Fri 30 Oct, 2009

nie ma sie co przejmowac. pojedza, urosna i wyfruna. zadnej inwazji nie bedzie. ale jezeli pani ma jednak obawy to trzeba udac sie do marketu budowlanego , zakupic srodek do zwalczania owadow i wstrzyknac do otworow.

Tobi
Posts: 69
Joined: Thu 11 Jun, 2009
Location: Katowice
Contact:

Post by Tobi » Fri 30 Oct, 2009

Ja tam nie przepadam za robactwem fruwającym po domu...

Piotr tomrer
Posts: 192
Joined: Sat 15 Sep, 2007
Location: Notteroy-Norwegia

Post by Piotr tomrer » Fri 30 Oct, 2009

roobik66 wrote:nie ma sie co przejmowac. pojedza, urosna i wyfruna.
Ale zanim wyfruną zlożą jaja z których wyklują się nowe i tak w kółko. Lepiej wytruć.

roobik66
Posts: 788
Joined: Mon 28 Sep, 2009

Post by roobik66 » Fri 30 Oct, 2009

piotr tomrer, chyba naprawde trzymasz sie tam jednej firmy i masz dosc skape doswiadzczenie. moge ci wymienic, gdzie pracowalem: 7 firm , najrozniejsze prace , haugesund, sandnes, stavanger, oslo, kongsberg, lilerhammer, dokka. to tyle z no. jak bys robil przy remontach to bys widzial podziurkowane przez owady elementy konstrukcji. nie wymienia sie ich bo po co. wymienia sie elementy sprochniale, ale nie ze sladami zerowania owadow. naprawde sie nikt tym nie przejmuje. tak ze sie nie kompromituj.

Piotr tomrer
Posts: 192
Joined: Sat 15 Sep, 2007
Location: Notteroy-Norwegia

Post by Piotr tomrer » Fri 30 Oct, 2009

roobik66 wrote:piotr tomrer, chyba naprawde trzymasz sie tam jednej firmy i masz dosc skape doswiadzczenie. moge ci wymienic, gdzie pracowalem: 7 firm , najrozniejsze prace , haugesund, sandnes, stavanger, oslo, kongsberg, lilerhammer, dokka.
Jeżeli przez dwa lata w Norwegii zmieniałeś siedem razy firme to wybacz ale jesteś doopa nie fachowiec. Nie podobało ci sie czy ciebie w żadnej nie chcieli na dłużej? Najróżniejsze prace to rozumiem również sprzątanie na budowie? A miast w Norwegii jest więcej postaraj się bardziej jak chcesz je wymieniac.

P.S. Zdanie po kropce zaczyna się od dużej litery, również nazwy własne jeśli wiesz o czym piszę.

roobik66
Posts: 788
Joined: Mon 28 Sep, 2009

Post by roobik66 » Fri 30 Oct, 2009

nie lubie ciagle robic tego samego. ani ciagle siedziec w jednym miejscu. juz taki jestem. zapewniam cie ze przewaznie nie byli szczesliwi ze odchodze.

Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Fri 30 Oct, 2009

roobik66, na nie to forum trafiłeś. To co piszesz (nie tylko w tym temacie) to poziom zachowania i wiedzy moich byłych pracowników.

roobik66
Posts: 788
Joined: Mon 28 Sep, 2009

Post by roobik66 » Sat 31 Oct, 2009

odnosnie szkodnikow to naprawde jetsem zdania ze nie ma powodow do paniki. inne upomnienia przyjmuje. natomista moje posty sa czasami odpowiedzia na jeszcze durniejsze zaczepki.

Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Sat 31 Oct, 2009

izka25, zerknij na ten tekst - http://www.szkielet.com.pl/ochrona_drew ... -%29&id=17 i sprawdź wizualnie.

Ogólne o szkodnikach drewna... http://www.drewno.pl/index.phppid=info_ ... iki+drewna.

m.g
Posts: 2
Joined: Mon 15 Mar, 2010

Post by m.g » Mon 15 Mar, 2010

jakis czas temu sam mialem problem ze szkodnikami drewna i duzo informacji o nich znalazlem w kopalni wiedzy o szkodnikach www.szkodniki.waw.pl



Post Reply

Return to “Zwalczanie korozji biologicznej w budynkach istniejących”