jaka jest odpowiednia pora roku na zwalczanie szkodnika

Techniczne aspekty zwalczania korozji biologicznej
Post Reply
billkill
Posts: 1
Joined: Thu 27 Oct, 2005

jaka jest odpowiednia pora roku na zwalczanie szkodnika

Post by billkill » Thu 27 Oct, 2005

W okresie letnim (lipiec, sierpień) zauważyłem na strychu (poddaszu nieużytkowym i nieogrzewanym) charakterystyczne odgłosy "chrobotania" oraz "mączkę" drzewną w więżbie dachowej. Zaniepokojony tym stanem, nasłuchując i idąc dalej tropem odnalazłem i uśmierciłem nawet jednego szkodnika (dużą larwę). Wszystko wskazuje na to, iż jest nim "Spuszczel pospolity".

Dowiedziałem się nieco o środkach pomocnych w walce z tym szkodnikiem (mam na mysli wykorzystanie "Xylotox'u" lub "Dulux'a Ovad Killer"). W waszym artykule przeczytałem również o porach żerowania w/w szkodnika.

Obecnie mamy koniec października i w związku z tym chciałbym zapytać, jaka jest najodpowiedniejsza pora roku na zwalczanie tego szkodnika (jeżeli chodzi o występowanie w/w szkodnika pod wzgledem głębokości w drewnie) oraz czy koniec października i początek listopada będzie odpowiedni. Dodam iż poddasze jest niużytkowe i nieogrzewane, pokryte folią wysokoparoprzepuszczalną i dachówką karpiówką.

Prosze o pomoc, z góry dziękuję.
Z poszanowaniem
Dariusz Biel


Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Thu 27 Oct, 2005

Osobiście nie czekałbym na jakąkolwiek porę roku, a do zwalczania szkodnika wziąłbym się od razu.

Nie mniej po szczegółowe informacje proponuję zwrócić się do Polskiego Stowarzyszenia Mykologów Budownictwa - http://www.psmb.wroclaw.pl/

Post Reply

Return to “Zwalczanie korozji biologicznej w budynkach istniejących”