Dach | Wentylacja

Aspekty budowy i utrzymania domków letniskowych
Post Reply
archenar
Posts: 3
Joined: Mon 04 Dec, 2017

Dach | Wentylacja

Post by archenar » Tue 18 Sep, 2018

witam
po wybudowaniu domku przez firmę zostałem z dylematem ocieplenia dachu ... w moim domku nie ma klasycznego dachu , tylko dach z zamknietą kaletnicą (pełne deskowanie przykręcone bezpośrednio do krokwi (więcej widać na załączonych plikach) ... problem w tym że chcę położyć między krokwie wełnę (około 15 cm) , ale nie wiem jak rozwiązać wentylację takiego dachu (w załączeniu schemat) .. może ktoś z Was ma pomysł lub spotkał się z podobnym problemem ...

https://zapodaj.net/8e8882937969e.jpg.html
https://zapodaj.net/4aad806096540.jpg.html


zbiegusek
Posts: 285
Joined: Thu 27 Apr, 2017

Re: Dach | Wentylacja

Post by zbiegusek » Sun 14 Oct, 2018

Krokwie w poprzek? No, no... To ja bym chyba rzucił ocieplenie na dach i na to dał ostateczną warstwę dachową.

lilianagomowska
Posts: 4
Joined: Tue 06 Nov, 2018

Re: Dach | Wentylacja

Post by lilianagomowska » Tue 06 Nov, 2018

wszystko zależy od tego jaki dach mamy, domki letniskowe spokojni można także pokrywać dachem z trzciny. Dachy z trzciny mają naturalną wentylację.

renatta5
Posts: 12
Joined: Fri 16 Nov, 2018
Contact:

Re: Dach | Wentylacja

Post by renatta5 » Fri 16 Nov, 2018

Krokwie w poprzek teoretycznie da się dać, ale według mnie to nie za dobra koncepcja..

Soja89
Posts: 1
Joined: Sat 09 Jun, 2018

Re: Dach | Wentylacja

Post by Soja89 » Mon 14 Jan, 2019

Ja natomiast stoję przed wyborem dla idealnego rozwiązania, jeżeli chodzi o dach. Znajomy mówił mi, że teraz najczęściej stawia się wiązary wykonane technologią płytek kolczastych. Ale czy taki dach faktycznie jest wtedy mocny i czy pokrycie można wtedy stosować dowolne?

User avatar
klefonos
Posts: 3
Joined: Mon 14 Oct, 2019
Contact:

Re: Dach | Wentylacja

Post by klefonos » Mon 14 Oct, 2019

Ja słyszałem, że zaletą wiązar dachowych jest krótki czas produkcji i montażu. Wiązary drewniane są obrabiane maszynowo, co niweluje niedociągnięcia ludzkich rąk.

KamilNorw
Posts: 12
Joined: Sat 07 Sep, 2019

Re: Dach | Wentylacja

Post by KamilNorw » Sun 23 Feb, 2020

Oczywiście, że wiązary są obrabiane maszynowo, ale też warto zwrócić uwagę na metodę obróbki. Rozwiązanie firmy mgdachy.pl gwarantuje znacznie niższą cenę w stosunku do konkurencji z uwagi na fakt, że dzięki optymalizacji produkcji wiązarów firma zużywa 30% mniej drewna przy ich produkcji. Transport ładunku jest darmowy na terenie całej Polski, a montaż trwa około trzech dni.

User avatar
oskaryy
Posts: 3
Joined: Thu 12 Mar, 2020
Contact:

Re: Dach | Wentylacja

Post by oskaryy » Thu 12 Mar, 2020

Czy lepsza będzie blachodachówka czy zwykła dachówka?



Post Reply

Return to “Domki letniskowe”