Ocieplenie domku na bloczkach

Aspekty budowy i utrzymania domków letniskowych
Post Reply
gruberek11
Posts: 8
Joined: Sun 28 Jul, 2019

Ocieplenie domku na bloczkach

Post by gruberek11 » Sun 28 Jul, 2019

Witam Państwa
Przepraszam jeśli zadaje banalne pytania ale po prostu nie znam się za bardzo na tym.
Mam działke na ogródach rod, zamówiłem domek, 30m2 parterowy.
Ma być to domek typowo letniskowy. Według wykonawcy ma być zbudowany z : LEGARY 10/5, KROKWIE 9,5/4,5

Materiał domku deska elewacyjna 19 mm świerk syberyjski deski z przetłoczeniami zapobiegającymi rozprężeniom. łączony metodą pióro-wpust . Impregnacja zewnętrzna.
Deska podłogowa 28 mm sosna skandynawska łączona też metodą pióro-wpust. Impregnacja z dwóch stron.
Deska tarasowa 28 mm ryflowana
Chciałbym żeby podłoga została od razu ocieplona, chociąz w stopniu dostatecznym. Niestety firma nie chce się podjąć ze względu na czas.
Czy jesli domek stanie na bloczkach betonowych, od dołu ma być niby jakaś folia paraizolacyjna , czy jeśli ja dobrze rozumiem ma być tak:
- bloczki na tym domek, folia pod spodem, kratownica i podłoga właściwa.
Może ktoś podpowie czy później mógłbym ocieplić podłogę od środka?

I drugie pytanie będę ocieplać domek sobie we własnym zakresie od środka tj sciany - jaka kolejnosć? od strony desek ściennych:
- folia paraizolacyjna wełna mineralna upchnięta między "stelaż" folia przeciw wiatrowa na to np: błazeria dobrze myslę?
Może ktoś będzie miły i odpowie czy wogóle ten domek jest z przyzwoitych materiałów czy szukać kogoś innego


gruberek11
Posts: 8
Joined: Sun 28 Jul, 2019

Re: Ocieplenie domku na bloczkach

Post by gruberek11 » Sun 28 Jul, 2019

Tak to ma wyglądać od wewnątrz.
Jeśli chodzi o ocieplenie ścian myślę sobie tak:
- na całość rusztu dam folię wiatro ochronną napisami do wewnątrz przymocuję ja takkerem, na to wełna i na to paraizolacja i na to błazeria
na dach tak samo :
- takkerem folia wiatro ochronna napisami do wewnątrz, na to wełna na sztywno - czym przymocować wełnę żeby nie spadała? i na to folia paraizolacyjna i błazeria
Czy pod deskami podłogowymi jeśli nie będzie ocieplenia powinna być jakaś folia paraizolacyjna?
Attachments
fotka.jpeg

Post Reply

Return to “Domki letniskowe”