Zabudowa pustki -fundament punktowy

Aspekty budowy i utrzymania domków letniskowych
Post Reply
tomaxcr
Posts: 4
Joined: Sun 17 Nov, 2019

Zabudowa pustki -fundament punktowy

Post by tomaxcr » Tue 05 Jan, 2021

Witam serdecznie od dłuższego czasu szukam tego tematu i nie udało mi się znaleźć.

Jest postawiony domek letniskowy 35 m2, ze względów oczywiście ekonomicznych jest fundament punktowy zrobiony z bloczków betonowych, zastanawiamy się nad zabudową tej pustki - raz żeby nie wiało dwa żeby może troszeczkę mniej się wychładzało, nie wiem jak temat przemarzania.

Na chwilę obecną Zastanawiam się nad dwiema kwestiami
pierwsza: wykonanie zabudowy ze styroduru między fundamentami umieścić listwę na przykład drewnianą do niej przykręcić styrodur pustki wypełnić pianką na to jakaś forma wykończenia płytki czy tynk,
druga: to zrobienie murku z czegoś lekkiego z gazobetonu ale boję się że będzie osiadal z czasem, temat łatwy nie jest Może ktoś będzie miał jakieś pomysły


User avatar
Delfina332
Posts: 3
Joined: Thu 28 Jan, 2021
Contact:

Re: Zabudowa pustki -fundament punktowy

Post by Delfina332 » Thu 28 Jan, 2021

A jak wyglądają kwestie ekonomiczne? Bo przyznam się, że ja też planuję zabudować dół domku, myślałam raczej o obudowie styropianem i ewentualnie wykończeniu boazerią.

Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Re: Zabudowa pustki -fundament punktowy

Post by Wojciech Nitka » Thu 28 Jan, 2021

Nie powinieneś tego w całości zabudowywać. Powinieneś zapewnić przewietrzanie, co wyprowadzać będzie na zewnątrz wilgoć z gruntu.


Post Reply

Return to “Domki letniskowe”