czy szkielet na dom letniskowy?

Aspekty budowy i utrzymania domków letniskowych
Post Reply
mkk
Posts: 1
Joined: Thu 22 Nov, 2007

czy szkielet na dom letniskowy?

Post by mkk » Sun 16 Dec, 2007

Czy dom w konstrukcji szkieletowej nadaje sie na domek letniskowy. Jak przeznaczenie wskazuje, budynek nie będzie ogrzewany przez cały czas.
Na stronach tego forum i w całym portalu pana Wojtka sporo informacji znalazlem na temat konstrukcji, zalet i wad takich domow. No i wlasnie to spowodowalo moje watpliwosci. Znalazlem informacje, ze pomieszczenia nieogrzewane nie powinny miec foliowanych scian. Ale jak rozumiem, dotyczy to pomieszczen technicznych (garaz, skladzik). A co z domkiem letniskowym, w ktorym przez lato bedzie sie mieszkac, gotowac itp, a potem odwiedzac w weekendy, albo i nie. I nie bedzie systemu, ktory nie pozwoli, by temperatura nie spadla ponizej zera.
Warto taki dom robic w technice lekkiego szkieletu przedstawianej przez Pana Wojtka. A moze lepiej jednak lepiej poszukac czegos innego (bal, tradycyjna)


rzyraf
Posts: 152
Joined: Wed 23 Feb, 2005
Contact:

Post by rzyraf » Sun 13 Jan, 2008

Nie ma przeciwskazań. Budujesz zupełnie normalnie, jak inne. Jedyny problem, dotyczący zreszta każdej sezonówki, to konieczność spuszczenia wody z instalacji na zimę.

JUTOR
Posts: 9
Joined: Wed 19 Nov, 2008
Location: Warszawa
Contact:

Post by JUTOR » Sat 10 Jan, 2009

Wg mnie tylko szkielet, albo bal (drożej). Pisałem gdzie indziej o murowanym letniaku, który nagrzewa się, gdy już trzeba wracać z weekendu. Dom murowany ma dużą bezwładność cieplną. Szkielet małą. Tzn.: szybko nagrzewa się/wychładza. Oczywiście całoroczna hodowla kwiatków odpada. J. nie będzie grzania non stop, kazy dom wyziębi się prędzej czy później. Akurat szkieletowi szkodzi to dużo mniej, niż murowi.
Pozdrawiam
Julo
JUTOR

feelx
Posts: 12
Joined: Sun 24 May, 2009

Post by feelx » Sun 24 May, 2009

Ja mam taki domek postawiony przez Nordhome -SOSENKA pracowni MG PROJEKT. Bardzo fajnie się sprawuje. to już 2 wakacje. Używam go jednek tylko gdy jest ciepło. Mam jeszcze takie pytanie, czym najlepiej go zakonserwować?Stoi nad jeziorem więc chyba warto o niego zadbać na stare lata.


Post Reply

Return to “Domki letniskowe”