Prawidłowe ułożenie papy, a kąt dachu

Aspekty budowy i utrzymania domków letniskowych
Post Reply
User avatar
Piotrw
Posts: 14
Joined: Fri 18 Aug, 2006
Location: Leszno

Prawidłowe ułożenie papy, a kąt dachu

Post by Piotrw » Sat 12 Apr, 2008

Na moim domku letniskowym, który zakupiłem dwa lata temu firma montująca pokryła dach papą układając ją wzdłuż (z góry na dół). Na moje zastrzeżenie odnośnie takiego sposobu ułożenia odpowiedziano mi, że taka jest technologia. Obecnie po dwóch latach okazalo się, że papa pomarszczyła się na całej połaci dachu, a na domiar złego zacieka woda, ktora spowodowała zniszczenie płyt poszyciowych. Złożyłem reklamację uważając, że powodem takiego stanu rzeczy jest nieprawidłowe ułożenie papy. Producent na moją reklamację odpowiedział,że przya kącie nachylenia dachu 60 stopni (a taki jest w przypadku mojego domku) papę układa się wzdłuż, a nie w poprzek. Mam wątpliwości i dlatego proszę obytych z tym tematem o wyjaśnienie sprawy.
Na zdjęciu widać jak to wygląda.
Attachments
IM000163.JPG
(10.76 KiB) Downloaded 15720 times


Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Sat 12 Apr, 2008

W mojej opinii typowy brak doświadczenia. Bez względu na kąt pochylenia połaci dachowej pionowy układ zawsze może spowodować zacieki. Jeśli dodatkowo jest to miejsce mocno nasłonecznione - głupota.

User avatar
Piotrw
Posts: 14
Joined: Fri 18 Aug, 2006
Location: Leszno

Post by Piotrw » Sun 13 Apr, 2008

Czyli rozumiem, że mam domagać się ułożenia papy w poprzek nie zważając na argumenty przedstawiane przez producenta? Dodam, że papa którą pokrywają tego typu domki jest mocowana do poszycia tylko papiakami bez zastosowania jakiegokolwiek kleju czy masy do podklejenia. Liczę na szybką podpowiedź ponieważ w zbliżającym się tygodniu ekipa ma dokonać wymiany papy.

Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Mon 14 Apr, 2008

Jak najbardziej firma wykonawcza popełniła poważny błąd; papa winna byc ułożona poziomo, zakładkowo, od dołu do góry, z odpowiedniej wielkości zakładkami.

Proponuję sprawdzić markę i gatunek papy oraz uzyskać opinię producenta co do sposobu zasad montażu papy.


Post Reply

Return to “Domki letniskowe”