domek-marzenie, ale czy na pewno?

Aspekty budowy i utrzymania domków letniskowych
Post Reply
ewabw
Posts: 2
Joined: Wed 30 Apr, 2008
Location: Bytom

domek-marzenie, ale czy na pewno?

Post by ewabw » Wed 30 Apr, 2008

Witajcie!
Mam serdeczną prośbę o jakąś opinię o firmie "Dom-Hurt" z Łodygowic koło Bielska-Białej. Chcemy zlecić im wybudowanie domku letniskowego "Beskidek bis2" ( www.domhurt.com.pl ) w wersji nieocieplonej. Dla nas to naprawdę dużo kasy, więc nie chcielibyśmy "wpaść". Tyle się słyszy (i czyta) o różnego typu fuszerce i nieuczciwości, że strach człowieka oblatuje. Jeśli ktoś doświadczony mógłby zerknąć na opis tego domku i "się wyrazić" to również byłabym baaardzo wdzięczna.
Ewa


User avatar
Piotrw
Posts: 14
Joined: Fri 18 Aug, 2006
Location: Leszno

Post by Piotrw » Sat 03 May, 2008

DOM-HURT postawił mi dwa lata temu domek SOKOŁEK w opcji zamkniętej nieocieplonej. Ekipa zmontowała go w dwa dni na poprzednio przygotowanym podłożu i zrobiła to sprawnie. Jednak w czasie montażu prosze zwrócić uwagę na staranność wykonania ponieważ mam do tego zastrzeżenia. Poza tym kilka dni temu w ramach reklamacxji wymieniali mi pokrycie dachu (ciekło) i to też jak sądzę wynikalo z niedbalego ułożenia papy niezgdonego ze sztuką budowlaną. Nie jestem malkontentem, ąle zwracam uwagę na najwazniejsze sprawy.

ewabw
Posts: 2
Joined: Wed 30 Apr, 2008
Location: Bytom

Post by ewabw » Mon 05 May, 2008

Dzięki za informacje. Na pewno zwrócimy uwagę - na położenie papy też. Mam jeszcze pytanie odnośnie "ciepłoty" wewnątrz takiego nieocieplonego domku - jest ok? Miałam wcześniej obawy, że na łączeniach desek mogą powstawać jakieś szparki (oby nie), bo niby ma być to wyschnięte drewno, ale może przecież być różnie...pzdr
Ewa

User avatar
Piotrw
Posts: 14
Joined: Fri 18 Aug, 2006
Location: Leszno

Post by Piotrw » Mon 05 May, 2008

Jesli chodzi o temperaturę wewnątrz domku w wersji nieocieplonej to muszę zmartwić, ze niestety bez izolacji w zimie temperatura jest zblizona do zewnętrznej, a w lecie przy intensywnym nasłonecznieniu i pozamykanych drzwiach i oknach wewnątrz jest "sauna". Pomaga wietrzenie, ale niestety radykalnie tą sytuację może rozwiązać tylko położenie izolacji. Na ile też nie potrafię odpowiedzieć ponieważ jestem na etapie rozprowadzania instalacji elektrycznej, która ma być ukryta pod wykończeniem ścian od wewnątrz i na razie mam też wersję nieocieploną. Co do szparek to nie jest najgorzej jednak drewno ma to do siebie, że pracuje ciągle i mogą się pojawić jakieś drobne szpary. Aby jednak uspokoić podpowiem, że po założeniu izolacji od wewnątrz i uzyciu folii wiatro i paraizolacyjnych ze szparkami nie bedzie problemu.

Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Tue 06 May, 2008

Piotrw wrote:w lecie przy intensywnym nasłonecznieniu i pozamykanych drzwiach i oknach wewnątrz jest "sauna". Pomaga wietrzenie, ale niestety radykalnie tą sytuację może rozwiązać tylko położenie izolacji.
Najlepiej do tego użyć styropianu pokrytego folią aluminiową zachowując pustkę wentylowaną od strony poszycia.

Mark1
Posts: 2
Joined: Sun 09 Nov, 2008
Location: Kolobrzeg

Re: domek-marzenie, ale czy na pewno?

Post by Mark1 » Sun 09 Nov, 2008

Witam,
przed dwoma laty dalem sobie zbudowac domek letniskowy przez pewna firme ze wschodniej czesci kraju. Jestem bardzo zadowolony z jakosci wykonania jak i z samego domku ( choc mogl byc z kominkeim).
Jezeli szukacie jeszcze producenta, chetnie podam namiary lecz tylko na priva. Nie chce tutaj robic jakies reklamy.

Madzia430
Posts: 1
Joined: Mon 24 Aug, 2009

Post by Madzia430 » Thu 03 Sep, 2009

moge prosic o namiary firmy



Post Reply

Return to “Domki letniskowe”