Problem

Aspekty budowy i utrzymania domków letniskowych
Post Reply
ederka
Posts: 1
Joined: Thu 19 Mar, 2009

Problem

Post by ederka » Thu 19 Mar, 2009

Witam!!!
Mam wiatę około 40 m kw., którą chciałabym zabudować i przystosować do prowadzenia działalności gosp. również zimą. Wiata ma konstrukcję metalową, przykryta jest blachą, jedna ściana jest cała murowana z pustaka żużlowego, dwie pzostałe mają ściany murowane na jeden pustak tylko do wysokości 1,70, dalej ściany są z desek. Przód wiaty jest cały otwarty. Z przodu chcę wstawić okno i bramę garażową. Czy mogę do tej drewnianej konstrukcji przykleić styropian 5 cm z zewnątrz i 5 cm od wewnątrz. Czy to wystarczy aby utrzymać zimą temp. 18 stopni. Co taniego można wymyślić. Murowane ściany albo ściany z płyt warstwowych są bardzo drogie. Może ktoś ma pomysł.


Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Mon 23 Mar, 2009

z klejeniem obustronnym styropianu do desek bym nie eksperymentowal (deski zgnija) pozostaje wykonanie rusztu stalowego/drewnianego od srodka, 15 cm welny i wiatroizolacja pomiedzy welna a blacha z zewnatrz styropian 5 cm <<na przylepca>> a tam gdzie deski ruszt zewnetrzny i przykrecic styropian do tego z zachowaniem szczeliny (zlicowac powierzchnie sciany) ... dach sufit podwieszony i na nim 20 cm welny.. z przodu scian szkeletowa standard... pamietac o zastosowaniu paroizolacji wew... to tak na skróty ... powodzenia

Post Reply

Return to “Domki letniskowe”