Komin w domku letniskowym

Aspekty budowy i utrzymania domków letniskowych
Post Reply
nowon
Posts: 4
Joined: Tue 07 Sep, 2010
Location: śląskie

Komin w domku letniskowym

Post by nowon » Tue 07 Sep, 2010

Witam wszystkich ! mam pytanie , posiadam domek drewniany caloroczny letniskowy i jestem w trakcie wykanczania , w domku znajduje sie komin systemowy ( z pustakow) i rury ceramicznej otulonej welna mineralna, ojciec znalazl jakiegos podobno fachowca ktory wykonal obrobke komina na dachu w taki sposob ze okryl caly komin rowniez blacha , czy to jest dobre rozwiazanie czy lepiej byloby komin otynkowac ?
Attachments
Bild 011.jpg


adlena
Posts: 1
Joined: Tue 25 Jun, 2013

Post by adlena » Tue 25 Jun, 2013

Myślę więc, że lepiej

Tony99
Posts: 3
Joined: Thu 24 Jan, 2013
Contact:

Post by Tony99 » Sat 20 Jul, 2013

Jest to jak najbardziej poprawne rozwiązanie

martunia11
Posts: 5
Joined: Wed 23 Oct, 2013

Post by martunia11 » Wed 23 Oct, 2013

Zgadza się, to rozwiązanie jest najlepsze :) Wszystko zostało zrobione właściwie.

rps
Posts: 166
Joined: Tue 05 Jan, 2010
Location: Wołomin

Post by rps » Wed 23 Oct, 2013

a to jakaś blacha trapezowa? jakie było jej mocowanie do komina?
rps

boBudowniczy
Posts: 3
Joined: Tue 18 Mar, 2014
Location: Poznań

Post by boBudowniczy » Thu 08 May, 2014

Czy w domku letniskowym można zamontować taki kominek http://www.moj-kominek.pl/pl/sklep/kate ... 451,1.html ? Kupiłem niedawno na Mazurach i chciałbym go trochę urządzić tak, żeby zimą też można było skorzystać :)

nigdziebadz
Posts: 13
Joined: Thu 29 May, 2014

Post by nigdziebadz » Wed 11 Jun, 2014

Jak dla mnie jest to wykonane całkiem poprawne i sądzę, że na było to najlepsze wyjście.

Kaloteck
Posts: 4
Joined: Fri 11 Oct, 2013

Re: Komin w domku letniskowym

Post by Kaloteck » Wed 20 Aug, 2014

A generalnie co lepiej się sprawdza w drewnianym domku letniskowym, tzn. kominek czy jakieś ogrzewanie elektryczne ?

rps
Posts: 166
Joined: Tue 05 Jan, 2010
Location: Wołomin

Re: Komin w domku letniskowym

Post by rps » Thu 21 Aug, 2014

często kominek występuje łącznie z elektrycznym ogrzewaniem, jak przyjedziesz i jest mroźno to uruchamiasz pełne moce grzewcze z obu źródeł. Czasem jak jest tylko trochę chłodno to nie chce się palic w piecu i mozna włączyć grzejnik
rps

Kaloteck
Posts: 4
Joined: Fri 11 Oct, 2013

Re: Komin w domku letniskowym

Post by Kaloteck » Thu 21 Aug, 2014

OK, ale to pewnie ma też swoją cenę i to wysoką... A ja stoję raczej przed wyborem - albo jedno (elektryka) albo drugie (kominek)...

rps
Posts: 166
Joined: Tue 05 Jan, 2010
Location: Wołomin

Re: Komin w domku letniskowym

Post by rps » Thu 21 Aug, 2014

weź pod uwagę, że grzejnik możesz sobie dokupić i podłączyć w każdej chwili, jeśli nie chcesz teraz inwestować. A kominek trudniej będzie dostawic jak Ci się zmieni koncepcja lub trochę grosza wolnego będzie. A jak nie postawisz komina na poczatku to już mało realne że go później dobudujesz.
Reasumując ja bym dał piec i kominek i dał gniazda elektryczne w odpowiednich miejscach gdzie mogłyby wisieć grzejniki. Pozdrawiam
rps

kielly
Posts: 6
Joined: Mon 01 Sep, 2014

Re: Komin w domku letniskowym

Post by kielly » Mon 01 Sep, 2014

Koszt kominka wcale nie jest taki duży. Ja wielokrotnie się nad tym zastanawiałem, jednak koszty kupna kominka zawsze zwyciężały, i nigdy w domkach letniskowych go nie montowałem ;)

rps
Posts: 166
Joined: Tue 05 Jan, 2010
Location: Wołomin

Re: Komin w domku letniskowym

Post by rps » Tue 02 Sep, 2014

ja w domku letniskowym mam piecyk kominkowy za 750zł z Praktikera (+rury chyba ok 150zł) tak jak na zdjęciu. Wydaje mi się, że sporo piecyków takich stalowych lub żeliwnych wstawia się w domkach letniskowych...
Attachments
DSC05127.JPG
(245.99 KiB) Downloaded 29 times
rps

Skonema
Posts: 4
Joined: Thu 18 Sep, 2014

Re: Komin w domku letniskowym

Post by Skonema » Thu 18 Sep, 2014

Mój brat ma zwykła "kozę", w której pali drewnem i węglem. Dobrze się sprawdza, więc nie zamierza mieniać na nic innego. Tylko trzeba zadbać o dobra izolację. Koza produkuje bardzo dużo ciepła, co dla mnie było zaskoczeniem. Jednak żywy ogień to żywy ogień.

Kalina
Posts: 8
Joined: Tue 02 Sep, 2014

Re: Komin w domku letniskowym

Post by Kalina » Fri 19 Sep, 2014

Moi rodzice w domku letniskowym mają tak samo obudowany komin i sprawdza się to od lat. W Twoim przypadku zapewne też tak będzie:)

MoniaK23
Posts: 2
Joined: Tue 11 Nov, 2014

Re: Komin w domku letniskowym

Post by MoniaK23 » Tue 11 Nov, 2014

U nas w domku letniskowym mamy tak samo obudowany komin i jest oki.

KarOl21
Posts: 3
Joined: Fri 14 Nov, 2014

Re: Komin w domku letniskowym

Post by KarOl21 » Fri 14 Nov, 2014

U nas jest tak samo.

alberth
Posts: 3
Joined: Sat 13 Dec, 2014
Contact:

Re: Komin w domku letniskowym

Post by alberth » Sat 13 Dec, 2014

U mnie też

pannanikt
Posts: 4
Joined: Sun 23 Nov, 2014

Re: Komin w domku letniskowym

Post by pannanikt » Tue 16 Dec, 2014

Skonema wrote:Mój brat ma zwykła "kozę", w której pali drewnem i węglem. Dobrze się sprawdza, więc nie zamierza mieniać na nic innego. Tylko trzeba zadbać o dobra izolację. Koza produkuje bardzo dużo ciepła, co dla mnie było zaskoczeniem. Jednak żywy ogień to żywy ogień.
Mój brat miał taką "kozę", jednak nadawała się do ogrzewania jednego pomieszczenia. Zamienił ją na piec i podłączył kaloryfery.

Yrma
Posts: 8
Joined: Thu 01 Jan, 2015

Re: Komin w domku letniskowym

Post by Yrma » Thu 01 Jan, 2015

W starym domu u nas była koza, ale w nowym bym nie chciała.

doniagg
Posts: 2
Joined: Wed 08 Apr, 2015

Re: Komin w domku letniskowym

Post by doniagg » Wed 08 Apr, 2015

to jest bardzo świetne rozwiązania. Pozdrawiam

skorzane torebki
Posts: 1
Joined: Thu 09 Apr, 2015

Re: Komin w domku letniskowym

Post by skorzane torebki » Thu 09 Apr, 2015

Podoba mi się ten pomysł. Moje cegły na kominie sie kruszą, więc to rozwiązanie sprawdziłoby się u nas.

dmuchance
Posts: 1
Joined: Fri 03 Jul, 2015

Re: Komin w domku letniskowym

Post by dmuchance » Fri 03 Jul, 2015

Kominek fajna rzecz tylko trzeba go uważnie zabezpieczyć aby domku nie podpalić :)

artek
Posts: 3
Joined: Tue 28 Jul, 2015

Re: Komin w domku letniskowym

Post by artek » Tue 28 Jul, 2015

kominek to piękna sprawa :)

elKamil
Posts: 12
Joined: Fri 10 Apr, 2015
Contact:

Re: Komin w domku letniskowym

Post by elKamil » Tue 11 Aug, 2015

Tak, kominek zdecydowanie tak! Siedzieć w chłodny wieczór przy kominku to coś pięknego :)

Mariuszek100
Posts: 8
Joined: Thu 03 Mar, 2016

Re: Komin w domku letniskowym

Post by Mariuszek100 » Thu 05 May, 2016

Kominek w takim domku letniskowym to na prawdę świetna sprawa. Sam posiadam taki kominek i na prawdę ułatwia życie, a do tego świetnie wygląda. Jedną sprawą z jaką trzeba uważać podczas montowania takiego kominka w domu letniskowym to odpowiednie dobranie systemu kominowego, aby wszystko ładnie współgrało. Jeżeli dobierzemy to odpowiednio nie będziemy musieli martwić się, że coś będzie nie tak - wystarczy jedynie raz na jakiś czas sprawdzić czy wszystko jest ok, jeżeli nie samemu to wezwać kominiarza.

pawlos90
Posts: 1
Joined: Fri 27 May, 2016

Re: Komin w domku letniskowym

Post by pawlos90 » Thu 02 Jun, 2016

też właśnie się zmagam z tą kwestią także dzięki za rady!

projektantka83
Posts: 15
Joined: Tue 21 Jun, 2016

Re: Komin w domku letniskowym

Post by projektantka83 » Tue 21 Jun, 2016

Moja znajoma miała podobny problem. Niestety nie bardzo wiedziała jak sobie z tym poradzić. ;/

michu76
Posts: 2
Joined: Mon 04 Sep, 2017
Location: Gdynia
Contact:

Re: Komin w domku letniskowym

Post by michu76 » Mon 04 Sep, 2017

bardzo dobre rozwiązanie i komin ładnie się prezentuje :)

pubjewer4
Posts: 3
Joined: Mon 02 Oct, 2017
Location: Wrocław

Re: Komin w domku letniskowym

Post by pubjewer4 » Mon 02 Oct, 2017

Nie wyobrażam sobie domku letniskowego bez kominka. Nie ma nic lepszego niż usiąśc sobie w zimowy wieczór przed kominkiem

zbiegusek
Posts: 285
Joined: Thu 27 Apr, 2017

Re: Komin w domku letniskowym

Post by zbiegusek » Mon 02 Oct, 2017

A kto sprząta w zimowe poranki? :P

Boctol
Posts: 5
Joined: Wed 24 Jan, 2018

Re: Komin w domku letniskowym

Post by Boctol » Mon 18 Mar, 2019

No dobra, nie będe owijała w bawełnę i zgrywała eksperta, którym nie jestem. Potrzebuje Waszej pomocy w kwestii kominów, bo zupełnie nie wiem jaki komin ceramiczny wybrać. W normalnej sytuacji zapytałabym o to męża, ale wyjechał do Kanady zarabiać na remont domu, który odziedziczyliśmy i mam z nim bardzo ograniczony ze względu na różnice czasu. Proszę, podpowiedzcie mi jaki warto kupić i na co w ogóle zwrócić uwagę.

tomaszek23
Posts: 25
Joined: Wed 28 Nov, 2018

Re: Komin w domku letniskowym

Post by tomaszek23 » Fri 10 Jan, 2020

Kominek fajna sprawa - sam mam i polecam. Teraz szukam także jakiegoś niewielkiego narożnika, żeby się przyjemnie siedziało przy kominku w długie, zimowe wieczory i chyba ostatecznie zdecyduje się na meble na wymiar z dostawą do Rabki Zdrój, gdzie mam ten domek.

User avatar
titlia
Posts: 2
Joined: Fri 17 Jan, 2020
Contact:

Re: Komin w domku letniskowym

Post by titlia » Fri 17 Jan, 2020

kominki są super, ale pewnie w niedługiej perspektywie nie będzie można z nich korzystać, coraz więcej miast ma zakazy



Post Reply

Return to “Domki letniskowe”