Dom letniskowy z bali cylindrowanej.

Aspekty budowy i utrzymania domków letniskowych
Post Reply
guwer
Posts: 17
Joined: Mon 27 Dec, 2010

Dom letniskowy z bali cylindrowanej.

Post by guwer » Fri 28 Jan, 2011

I jeszcze jedna technologia do przegadania.
Post wcześniej pisałem o metodę słupowo- ryglowej ale jest jeszcze dom z bali cylindrowanej grubość 240 mm. I tu pytanie: której metodzie zaufać?
Pozdrawiam


rps
Posts: 166
Joined: Tue 05 Jan, 2010
Location: Wołomin

Post by rps » Mon 31 Jan, 2011

bale cylindrowane to bale okrągłe tyle że kazdy o tej samej średnicy, frezowane od dołu w półksiężyce i tak samo jak bale prostąkotne trzeba sie liczyć osiadaniem ścian, szczególnie jeśli chce sie robic jeszcze ocieplenie od wewnątrz. Choc jeśli ma to byc domek letniskowy a bal o o średnicy 24cm to moznaby chyba zrezygnować z docieplenia. Taki domek tylko z drewna napewno miałby swój urok, choc napewno trudniej w nim chocby schować kable, chyba że wykonawca poprowadzi rurki w balu. Wydaje mi sie że przy braku ocieplenia trzeba zwrócic szczególną uwagę na dobre spasowanie ze soba bali, uszczelnienie połączeń, dobra jakoś drewna i odpowiednią jego wilgotność... W domku z grubego bala, który osiada trzeba odpowiednio obsadzać okna, obrabiac komin itp ale za to fajnie wygląda taki domek, czy to z bali okragłych czy z prostokątnych ich masywność zawsze robi na mnie wrażenie
rps

Post Reply

Return to “Domki letniskowe”