Domek letniskowy na działce budowlanej

Aspekty budowy i utrzymania domków letniskowych
Post Reply
MarzenaDB
Posts: 11
Joined: Wed 05 Oct, 2011

Domek letniskowy na działce budowlanej

Post by MarzenaDB » Thu 05 Jan, 2012

Posiadam działkę budowlaną o pow. 6 arów na której planuję budowę domu jednorodzinnego. Chce potem postawić domek letniskowy do zamieszkania całorocznego. Czy potrzebuję pozwolenia na budowę czy wystarczy może zgłoszenie robót budowlanych.Dodam również, że jest to strefa zabytkowa i jakiekolwiek prace muszą być konsultowane z konserwatorem.


m-blue
Posts: 21
Joined: Fri 08 Apr, 2011
Location: Częstochowa

Post by m-blue » Sat 07 Jan, 2012

O ile pamiętam na zgłoszenie (a tu się coś ma zmieniać) do 25 m2 możesz postawić coś przy czym nie może być trwale związane z gruntem... to chyba się nie zmienia. możesz też postawić większy,ale już niby jako gospodarczy, zobacz tutaj, jeszcze aktualne: http://mieszkam.gratka.pl/artykul/244-1 ... lenia.html

maciacho
Posts: 7
Joined: Wed 25 Apr, 2012

Post by maciacho » Wed 25 Apr, 2012

ja właśnie zgłosiłem 2 budynki na 1000m2 budowlanej działkii. Szkic na mapie takiej zwykłej ile od ghranicy gdzie okna i z czego będzie zbudowany i jak. Maks 25m2 zaznaczyłem fundament betonowy i drugi bloczki i każdy 5x5m. Nie było sprzeciwu i nic nie mówili mi że 4,8m z jednej strony a raczej to dotyczy wysokości gdzieś czytałem bo to parterowy musi być ale dach spadzisty może być a więc wolna amerykanka.


Post Reply

Return to “Domki letniskowe”