Domek letniskowy na dzialce ROD

Aspekty budowy i utrzymania domków letniskowych
Post Reply
Best-Bud
Posts: 1
Joined: Thu 09 Feb, 2012

Domek letniskowy na dzialce ROD

Post by Best-Bud » Fri 10 Feb, 2012

Witam mam pare pytan do was bo czytajac posty zauwazylem ze wielu z was ma bardzo duza wiedze w temacie budownictwa z drewna. Na sam poczatek mam pytanie czy ktos zna jakas frme ktora postawila by mi sam szkielet budynku o wymiarach 5 x 5 m i wysokosci nie przekracajacej 4.8 m ze scianka kolankowa okolo 50 cm. I mam pytanie ile taki szkielet by mogl kosztowac (towar + montaz). Drugie moje pytanie to gdzie mam odprowadzic wode z lazienkie w ktorej bedzie ubikacja umywalka i prysznic i z kuchni gdzie bedzie zlewozmywak jezeli na dzialce ROD nie mam zadnego szamba. Czy ktos mi moze powiedziec jak moge ten problem rozwiazac? Chce aby jakas firma mi postawila sam szkielet poniewaz reszte chcialbym dokonczyc juz sam interesuje sie budownictwe sam pracuje w firmie budowlanej i chcialem poznac od strony praktycznej budownictwo drewniane poniewaz w nim widze przyszlosc:) Teoretycznie jak sprawy wygladaja wydaje mi sie ze wiem ale co do tego mam do was jeszcze kilka pytan rozpisze je w punktach tak bedzie chyba przejrzysciej:
1. Powiedzmy ze mam juz postawiony szkielet i chce go teraz obic od zewnatrz plyta osb i czy ta plyte przybijam gwozdziami do szkieletu czy wkretami? i w ktore deski szkieletu wbijac gwozdzie.
2. Nastepnie na plyte osb klade folie wiatro izolacyjna i czy ta folie ukladam pionowo czy poziomo jezeli poziomo to czy od dolu i na zakladke tak jak pape ( jezeli na zakladke to ile musi na siebie zachodzic) ?
3. Nastepnie nabijam listewki dylatacyjne i czy przybijam je gwozdziami czy wkretami? w jakich odleglosciach od siebie czy pionowo czy poziomo?
4. I teraz sprawa ktora mnie najbardziej interesuje z wykonczenia zewnetrznego mianowicie styropian. Bedzie on grubosci 10cm i jak go przyklejam teraz do tego wszystkiego? Bo patrzac na sciane od zewnatrz sa na niej teraz listewki. Czy go przyklejam jakos? czy tak jak w budownictwie standardowym musze go nawiercic i wbic szpilki? czy jak mam to zrobic? bo pozniej jak sie juz z tym uporam to wiem ze siatka i klej.

Teraz wejdzmy do srodka domu...
5. Patrzac na sciany od srodka widze teraz szkielet i plyte osb. i teraz pytanie czy welne klade miedzy szkielet tak zeby dotykala plyty osb czy musze zrobic jakas dylatacje od plyty osb za pomoca sznurka np.
6. Jak welna jest juz polozona to zabezpieczam ja sznurkiem i przyklejam folie paroizolacyjna odrazu przy welnie czy musze dac miedzy folia a welna zrobic jakas przestrzen? I jak jak przyklejam pionowo czy poziomo i czy musi na siebie nachodzic jak tak to ile?
7. Teraz majac juz folie paroizolacyjna mam kolejny problem mianowicei z plyta G-K. Z tego co wiem musze teraz zrobic dylatacje okolo 2cm. Czy mam ja zrobic deskami i do tych desek przykrecic plyte G-K czy tez mam dac stelaz do karton gipsu i dopiero go przykrecic do stelazu. Ale wtedy mi wyjdzie dylatacja wieksza niz 2cm. Bo wyjdzie mi taka gruba jaki bedzie stelaz.

Teraz wejdzmy na dach...
8.Na dachu docelowo bedzie gont i teraz pytanie folie wiatro izolacyjna przyklejam poziomo do kozlow (ma nachodzic na siebie folia jak tak to ile?) pozniej przybijam laty do kozlow (zeby zrobic dylatacje miedzy plyta osb a folia czy odrazu na folie przybijam plyte osb?

Teraz wejdzmy na poddasze...
9. Patrzac na dach od srodka widze kozly i folie wiatroizolacyjna. Teraz chcac ocieplic poddasze wate daje miedzy kozly i dosowam do samej folii czy robie odstep 2cm za pomoca sznurka?
10. Czy strop na poddaszu moge zrobic przybijajac odrazu plyte osb czy musze go najpierw jakos odeskowac? I czy musze dawac folie wiatroizolacyjna badz tez paroizolacyjna od spodu do plyty osb?

A teraz pokaze wam co mam w lodowce pokaze wam swoje auta i dziekuje wam do uslyszenia wkrotce....:)
PS. Prosil bym jeszcze aby ktos mi powiedzial jakimi gwozdziami mam przybijac plyty osb do szkieletu i jakimi deski dylatacyjne do plyty osb przy wykanczaniu zewnetrznej strony domu. Budowe chcialbym zaczac w polowie marca poczatek kwietnia:) Zdjecia i opisy na pewno dodam na forum. Pozdrawiam


rps
Posts: 166
Joined: Tue 05 Jan, 2010
Location: Wołomin

Post by rps » Wed 15 Feb, 2012

co to za tekst na koniec z tymi autami w lodówce?
Już potraktowałem poważnie klienta i chciałem odpisywać, a tu widzę, że coś nie teges pod sufitem. Poza tym większość, o ile nie wszystkie pytania są na poziomie abecadła budownictwa wałkowane tysiąc razy
rps

Post Reply

Return to “Domki letniskowe”