Domek Letniskowy a grubość bala ?

Aspekty budowy i utrzymania domków letniskowych
Post Reply
Tołhaj
Posts: 1
Joined: Sat 11 Feb, 2012

Domek Letniskowy a grubość bala ?

Post by Tołhaj » Sat 11 Feb, 2012

Witam forumowiczów.
Chcę wybudować domek letniskowy z LITYCH BALI bez docieplania wełną. Proszę o poradę jaka grubość BALA będzie najrozsądniejsza. Domek będzie głównie użytkowany wiosna,lato, jesień i tylko sporadycznie zimą. Biorę pod uwagę większe wydatki na ogrzewanie w zimie ale 3 razy na zimę wytrzymam.
Dziekuję.


Golden84
Posts: 35
Joined: Thu 29 Mar, 2012

Post by Golden84 » Thu 19 Apr, 2012

Najrozsądniejsza odpowiedź jaka się nasuwa to - wybierz tak grube bale na jakie Cie stać. Osobiście celowałbym w 70 mm (strugane czterostronnie, suszone komorowo).
Pozdrawiam!

Krzysiek S.
Posts: 2
Joined: Wed 20 Jun, 2012

Domek letniskowy z bala o grubosci 120 mm

Post by Krzysiek S. » Wed 20 Jun, 2012

W firmie Nord Line z Rzeszowa zaproponowano mi dwa warianty wykonania domku letniskowego z bala litego (prostokątnego).
1. Bal o grubości 70 mm + docieplenie od wewnątrz budynku wełną mineralną
2. Bal o grubości 120 mm + docieplenie od wewnątrz budynku wełną mineralną

Z racji tego, że planowałem użytkować domek w każdym sezonie zdecydowałem się na wybór wersji 2 czyli bali 120 mm. Zamówiłem, a ekipa tejże firmy wykonała mój budynek. Domek został zmontowany bardzo sprawnie, z zastosowaniem solidnego materiału. Widać było doświadczenie całej ekipy. Zaradni w każdej sytuacji.
Obecnie cieszę się każdą wolna chwilą, spędzaną w tymże budynku.

k1radzyn
Posts: 3
Joined: Sat 10 Nov, 2007

Post by k1radzyn » Tue 31 Jul, 2012

Zaradni w każdej sytuacji.. Nawet w sądzie, pomimo że przegrali proces, coś oddać mi kasy nie chcą ...

tomek33
Posts: 1
Joined: Mon 14 Jan, 2013

Post by tomek33 » Mon 14 Jan, 2013

witam, wypowiem się odnośnie budowy bo stam ostatnio budowałem , najpierw przeglądałem oferty domków bo chciałem zobaczyć czy samu mi sie opłaca budować czy też może kupić juz gotowy domek letniskowy, powiem ci jedno jeśli chodzi o materiały to nie oszczędzaj bo potem wydasz 2 razy więcej na poprawki, ja na początku chciałem jak najtańszym kosztem tak jak ty ale pogadałem ze znajomymi co juz mają domki i mi słusznie odradzili tanie materiały

marios
Posts: 5
Joined: Wed 16 Jan, 2013
Contact:

Post by marios » Wed 23 Jan, 2013

Golden84 wrote:Najrozsądniejsza odpowiedź jaka się nasuwa to - wybierz tak grube bale na jakie Cie stać. Osobiście celowałbym w 70 mm (strugane czterostronnie, suszone komorowo).
Mój ociec zagląda mi przez ramię i podpowiada że to dobry wybór :wink:

Dorota_
Posts: 3
Joined: Mon 09 Jun, 2014

Post by Dorota_ » Tue 24 Jun, 2014

Pociągnę temat, ale przy innych uwarunkowaniach.
Domek na ogródek działkowy do wykorzystywania od wiosny do jesieni, bez zamiaru spania w nim i ogrzewania. Wielkość domku ok. 5 x 3 m, wysokość od 2,3, montaż na pióro- wpust albo na konstrukcji szkieletowej (jeszcze nie zdecydowałam ostatecznie).
Dach ocieplony wełną, reszta nie. Rozważam balik albo 35 mm albo 45 mm.
Co radzicie?

elKamil
Posts: 12
Joined: Fri 10 Apr, 2015
Contact:

Re: Domek Letniskowy a grubość bala ?

Post by elKamil » Mon 08 Jun, 2015

Jeśli chcecie inwestować w dom z litych bali, to raczej nie ma sensu ich docieplać. Wiele zależy od grubości bala, ale z tego co się orientuję, to takich konstrukcji się nie ociepla. Zwłaszcza, jeśli miałby to być domek letniskowy.


elKamil
Posts: 12
Joined: Fri 10 Apr, 2015
Contact:

Re: Domek Letniskowy a grubość bala ?

Post by elKamil » Tue 11 Aug, 2015

Na stronie www.proeko.com też masz sporo informacji na ten temat. ;)



Post Reply

Return to “Domki letniskowe”