Czym zamaskować lub obudować fundamentowe bloczki betonowe ?

Aspekty budowy i utrzymania domków letniskowych
Post Reply
chris1982
Posts: 5
Joined: Mon 29 Oct, 2012

Czym zamaskować lub obudować fundamentowe bloczki betonowe ?

Post by chris1982 » Mon 29 Oct, 2012

Witam forumowiczów, w przyszłym roku mam zamiar w jakiś sposób zamaskować lub obudować bloczki betonowe, które stanowią fundament dla mojego domku letniskowego. W tym momencie wygląda to tak jak na zdjęciu : Zdjęcie domku, nie jest to zbyt estetyczne a do tego rośnie tam trawa. Początkowo myślałem o zwykłych deskach ale pewnie szybko zgniją, proszę o jakieś porady i sugestie.


rps
Posts: 166
Joined: Tue 05 Jan, 2010
Location: Wołomin

Post by rps » Tue 06 Nov, 2012

słupki na tyle niskie że wcale tak nie rażą w oczy, ale jeśli coś robić to może przykleić płytki klinkierowe, może otynkować marmolitem a może przesłonić jakąś plastikową siatką ogrodniczą z drobnym oczkiem
rps

chris1982
Posts: 5
Joined: Mon 29 Oct, 2012

Post by chris1982 » Thu 15 Nov, 2012

Witam, dziękuję za podpowiedź, faktycznie drobna siatka moze byc ciekawym rozwiazaniem, przynajmniej bedzie przewiew pod domkiem i nic nie bedzie grzybiało :smile:

domekkaszuby.pl
Posts: 1
Joined: Fri 01 Feb, 2013
Contact:

Post by domekkaszuby.pl » Fri 01 Feb, 2013

Witam,
Ja mam od paru lat siatkę i się sprawdza. Mam pod domkiem różne graty i dość dobrze to maskuje, zerknij w galerii pierwsze zdjęcie http://www.domekkaszuby.pl/galeria_domek_letniskowy.php. Ole ostatnio widziałem w inym domku fajnie zastawione słupki z gazonów ustawionych w karo z kwiatkami i naprawde fajne, tylko zajmuje więcej miejsca.

domekgolubie.pl
Posts: 2
Joined: Mon 04 Feb, 2013
Contact:

Post by domekgolubie.pl » Mon 04 Feb, 2013

Witam forumowiczów w zeszłym roku wybudowałem domek i też zastanawiam się nad zamaskowaniem słupków podoba mi się ta koncepcja z siatką. Czy u mnie by się nadawały
te słupki z gazonów ustawionych w karo i gdzie można coś takiego dorwać http://www.domekgolubie.pl/galeria.php

sebixon_87
Posts: 6
Joined: Fri 21 Sep, 2012

;]

Post by sebixon_87 » Wed 27 Feb, 2013

Hej mam pytanie chris1982. Czy ten domek stoi na "gołych" bloczkach prosto na ziemii czy są porobione stopy jakieś?

Pzdr

domekgolubie.pl
Posts: 2
Joined: Mon 04 Feb, 2013
Contact:

Post by domekgolubie.pl » Tue 26 Mar, 2013

Witam.
Domek stoi na fundamencie, a taras na filarach

chris1982
Posts: 5
Joined: Mon 29 Oct, 2012

Post by chris1982 » Tue 16 Apr, 2013

Domek został postawiony na lekko wbetonowanych w ziemię bloczkach, nie ma wylanych żadnych fundamentów, ale jeżeli bym robił to jeszcze raz to myślałbym o wylaniu jakiejś płyty fundamentowej + bloczki.
Swoją drogą zastanawiam się czy istnieją firmy, które zajmują się podnoszeniem takich konstrukcji szkieletowych i wykonaniem prac polegający na wylaniu fundamentów.



Post Reply

Return to “Domki letniskowe”