Domek letniskowy z balika 35mm

Aspekty budowy i utrzymania domków letniskowych
Post Reply
kenvello
Posts: 1
Joined: Sun 24 May, 2015

Domek letniskowy z balika 35mm

Post by kenvello » Sun 24 May, 2015

Witam,
Zastanawiam się nad zakupem domku 4x4 plus taras 4x2 z montażem z balika sosnowego o grubości 35mm ewentualnie 45mm.
Zainteresowała mnie oferta domków z Tomaszowa - http://www.123domki.pl/technologia/
Czy ktoś z Wam poleca tego typu konstrukcje, na co zwrócić uwagę?
Domek stawiany byłby na działce rekreacyjnej, na bloczkach. Konkretnie ten rodzaj - http://www.123domki.pl/domek-dzialkowy- ... edziownia/
Będę wdzięczny za wasze sugestie ewentualnie polecenie firmy która jest godna polecenia.
Budżet to ok do 25 tyś.


eross1
Posts: 3
Joined: Sat 18 Jun, 2016

Re: Domek letniskowy z balika 35mm

Post by eross1 » Mon 27 Jun, 2016

Fajnie to wygląda

maiki95
Posts: 4
Joined: Thu 18 Aug, 2016

Re: Domek letniskowy z balika 35mm

Post by maiki95 » Fri 19 Aug, 2016

35-45mm balik- szumnie powiedziane. To raczej deski. Po kilku latach je tak poskręca, ze będziesz mieć prześwity. Te domki slicznie wygladaja swiezo poskładane, ale obejrzyj taki 3-5 letni. Za te pieniądze zrobisz szkieletowke (cieplejsza i kilkukrotnie trwalsza).

Bobek
Posts: 1
Joined: Wed 21 Dec, 2016

Re: Domek letniskowy z balika 35mm

Post by Bobek » Wed 21 Dec, 2016

1. Firma [ ... ] jako jedyna jaką znam skręca baliki (lub jak niektórzy wolą: deski) długimi wkrętami ok. 20 cm - kilka takich wkrętów na każdy balik, warstwa po warstwie. Nie ma możliwości, żeby to się rozeszło, nie ma możliwości aby pojawiły się prześwity.
2. Baliki nie "poskręcają się" bo są odpowiednio suszone w suszarniach ( no i dodatkowo wkręty...). Przy okazji: są suszone a nie sezonowane. Przy suszeniu (de facto: "ugotowaniu" drewna) zabijesz wszystko co w nim siedzi: grzyby, szkodniki itd.
3. Inne domki narzędziowe szumnie nazywane "szkieletowe" najczęściej na kantówce 5 x 4 cm obite deską 10-12 mm. Zapraszam do oglądania takich na wystawkach w marketach (Castorama, Leroy, Praktiker). Ledwo stoją na wietrze.... I tutaj dopiero można zobaczyć jak te "deseczki" potrafią się porozchodzić... Dlaczego? Bo mocowane "na mokro" (bez suszenia) wysychają dopiero na "szkielecie". Widziałem takie deseczki z piórem 1 cm a i pojawiły się prześwity.
Aby szkielet miał sens nawet przy niewielkich domkach drewnianych powinno być min 10x4cm szkieletu i 20mm deski obiciowej (suszonej!).
4. Ja oglądałem taki domek z balika 35 mm przed zakupem u jednego z wcześniejszych klientów firmy. Domek miał 3-4 lata i wyglądał świetnie: nie zastanawiałem się nad zakupem dłużej niż 5 minut. Nie żałuję....
Zapraszam na priv, jeżeli ktoś chce zobaczyć domek u mnie (woj. łódzkie)


Post Reply

Return to “Domki letniskowe”