Kilka pytań o konstrukcji domku drewnianego

Aspekty budowy i utrzymania domków letniskowych
Post Reply
ziutek
Posts: 1
Joined: Sun 23 Apr, 2006
Location: Pruszcz Gdański

Kilka pytań o konstrukcji domku drewnianego

Post by ziutek » Sun 23 Apr, 2006

Witam wszystkich użytkowników tego serwisu .
Proszę o kilka porad odnośnie budowy domku letniskowego.
Mam zamiar zbudować taki domek od podstaw ,podparty na bloczkach betonowych o wymiarach 6x5 m z małym metrowym gankiem i poddaszem .konstrukcja prosta z ,dwuspadowym dachem ,poddasze do adaptacji.mam kilka pytań o kostrukcje szkieletu przedewszystkim jakiej grubości zastosować drewno konstrukcyjne domku a jakie na więżbę,jakie grube legary podłogowe ,jaką izolację zrobić .czy zastosować folię i jaką dać.konstrukcja będzie od zewnątrz obita deską obiciową 18mm ,dalej wełna i boazeria,najmniej wiem o tej folii, nie wiem jaką i jak połżyć ,jaką na ściany a jaką na dach.
bardzo proszę o podpowiedzi
pozdrawiam
ziutek


czarek63
Posts: 390
Joined: Thu 03 Mar, 2005
Location: Polska

Post by czarek63 » Sun 23 Apr, 2006

Witam

prawie wszystko masz na pierwszej stronie forum
oraz w postach na forum
http://www.szkielet.com.pl/wymagania.php?show=index itd

pozdrawiam

ps.jak będziesz miał jakieś wątpliwości to Pan Wojtek na pewno chętnie Ci poradzi :lol:

grubus2
Posts: 3
Joined: Sat 15 Apr, 2006
Location: kuj-pom

Post by grubus2 » Thu 04 May, 2006

cze ziutek wlasnie pare lat temu zbudowalem taki domek doskonale sie sprawuje choc pare rzeczy bym zmienił a zwlaszcza posadowienie legarów 10 na 12 cm na bloczkach tyle ile mozna to bym dal tylko male przerwy zostawil krety chodza ,taras musisz zrobic wiekszy lepiej zmniejszyc domek niz ciasno czuc sie na tarasie bowiem praktycznie latem spedzasz czas na tarasie nawet jak leje , w zaleznosci od gruntu dodalbym ze dwa bloczki tak aby conajmniej byly 4 gdyz zawsze moze przyjsc ochota nawiezc ziemi zeby zasiac trawke pozdr ps gdybys jeszcze
lubie ciepełko :))

ptica
Posts: 1
Joined: Sat 27 May, 2006

Jak budować coś mini..

Post by ptica » Thu 01 Jun, 2006

Cześć. Właśnie przymierkę robę do takiego samego domku 6 na 5 m, parterowy z tarasem. Ale te wymogi są chyba dla większych gabarytów? Mam też mnóstwo wątpliwośći - grubość legarów , ścian i krokwi dachowych, rodzaj pokrycia- deska (podbitka )18 mm itp. będe wdzięczny za pomoc... :(

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Thu 01 Jun, 2006

Te wszytkie kwestie zapewnie okresśa projekt budowlany na podstawie którego będziesz budował domek. Wybacz, ale na odległość nie jestem w stanie zaprojektować Ci konstrukcji budynku. Wiele zależy od terenu na jaki domek zmierzasz budować - tereny rekreacyjne czy tereny mieszkalne, a także jak zamierzasz domek wykorzystywać - latem czy latem i zimą.
W tym zakresie jednak musisz zwrócić się się do projektanta domku.



Post Reply

Return to “Domki letniskowe”