Dom letniskowy - szkieletowy czy baliki?

Aspekty budowy i utrzymania domków letniskowych
Post Reply
Janek1212
Posts: 1
Joined: Fri 03 Feb, 2017

Dom letniskowy - szkieletowy czy baliki?

Post by Janek1212 » Fri 03 Feb, 2017

Witajcie.
Zmierzam do postawienia domu drewnianego letniskowego. Użytkowany głównie latem (a więc w upały) plus trochę wiosny, trochę jesienią. Ogrzewanie kominek.
Przejrzałem forum, ale wątku jak ten nie znalazłem. Doradźcie proszę/pomóżcie- jaką technologię wybrać - czy dom w konstrukcji szkieletowej, czy z balików? Bo to już czas się ruszyć z tematem, a to punkt wyjścia jakich ofert szukać. Szkieletową z zasady izoluje się wełną, czy to przeważa na jej korzyść pod względem izolacji w gorące dni?
Z góry dzięki za każdą odpowiedź!


User avatar
Mantis
Posts: 12
Joined: Tue 17 Jan, 2017

Re: Dom letniskowy - szkieletowy czy baliki?

Post by Mantis » Mon 24 Apr, 2017

Ja na Twoim miejscu postawiłbym na domek szkieletowy, pod wieloma względami jest jak dla mnie lepszym wyborem. Co do izolacji, to właściwie bez względu na zastosowany materiał, daje to bardzo wiele korzyści zarówno zimą, jak i w lecie. Wełna będzie okej. Pamiętaj tylko, że całkiem istotne są również szczelne drzwi oraz okna. Warto też pomyśleć o roletach, które przydadzą się w słoneczne dni. Kiedy w ogóle rozpoczynasz prace?

wiktoriakuzik
Posts: 3
Joined: Tue 25 Apr, 2017

Re: Dom letniskowy - szkieletowy czy baliki?

Post by wiktoriakuzik » Tue 25 Apr, 2017

Zgadzam się z Mantisem. Domki szkieletowe są dużo bardziej stabilniejsze i jak dla mnie mają więcej zalet.
Mój domek letniskowy jest właśnie szkieletowy!

Daniel867
Posts: 1
Joined: Fri 23 Jun, 2017

Re: Dom letniskowy - szkieletowy czy baliki?

Post by Daniel867 » Fri 23 Jun, 2017

Nie mówię, że szkieletowe nie są stabilniejsze, ale ja od kilku lat mam z baliki i nie narzekam. Wiadomo - kwestia wykonania i materiałów.


Post Reply

Return to “Domki letniskowe”