Jakie szambo do domku letniskowego?

Aspekty budowy i utrzymania domków letniskowych
Post Reply
Ajlar
Posts: 17
Joined: Thu 28 Jan, 2016

Jakie szambo do domku letniskowego?

Post by Ajlar » Wed 15 Feb, 2017

Jakie będzie odpowiednie szambo do domku letniskowego - jedno czy dwukomorowe? Korzystamy raczej tylko w sezonie letnim, więc nie potrzeba jakiegoś bardzo dużego zbiornika. Znalazłam ofertę firmy, która produkuje i montuje szamba. Zastanawiam się tylko, które wybrać. Zalezy mi na tym, aby nie wymieniac zbiornika za parę lat dlatego szukam optymalnego rozwiązania.


Boctol
Posts: 5
Joined: Wed 24 Jan, 2018

Re: Jakie szambo do domku letniskowego?

Post by Boctol » Wed 24 Jan, 2018

Przydomowa oczyszczalnia jest fajnym rozwiązaniem. Ale tak szczerze kompletnie nie opłaca się jej montować dla domku używanym do 3 miesięcy w roku. Inwestycja się nie zwróci. A do tego takie domki stoją często w lesie tak więc nawet nie widzę szans na postawienie takiej oczyszczalni. Ja niestety mam doświadczenie z domkiem letniskowym, który jest dosłownie letniskowy i nie ma łazienki, za to stoi w środku lasu przy jeziorze. A na okres letni kiedy tam jestem z rodziną to wynajmuję toi toi.

User avatar
marochmiel145
Posts: 3
Joined: Fri 26 Jan, 2018
Location: Gdańsk

Re: Jakie szambo do domku letniskowego?

Post by marochmiel145 » Fri 26 Jan, 2018

Lepiej zainwestować w dwukomorowe szambo.
To niesamowite, jak garść pieniędzy czyni nędzę znośną.

Wiktor2
Posts: 3
Joined: Wed 29 Mar, 2017

Re: Jakie szambo do domku letniskowego?

Post by Wiktor2 » Sat 27 Jan, 2018

Znajdziesz szamba betonowe różnego rodzaju. Również ekologiczne. Sa wysokiej jakości i trwałe. Firma dostarcza je na miejsce. To zdecydowanie mniejszy koszt, niż zakup szamba plastikowego.

User avatar
mrocznydaro333
Posts: 3
Joined: Wed 14 Mar, 2018
Location: Zamość

Re: Jakie szambo do domku letniskowego?

Post by mrocznydaro333 » Wed 14 Mar, 2018

Jeżeli chcesz mieć solidne, to polecałbym zdecydować się na dwukomorowe betonowe. Tak jak Wiktor2 pisał, firmy dostarczają je i montują na miejscu, no i nie kosztuje to niewiadomo ile

borzyczki
Posts: 1
Joined: Fri 25 May, 2018

Re: Jakie szambo do domku letniskowego?

Post by borzyczki » Fri 25 May, 2018

a czy takie szamba przed końcem sezonu powinym byc całkowicie opróżniowe?
czy spokojnie przetrzymają zimę z wsadem?

zabsi
Posts: 3
Joined: Tue 15 May, 2018

Re: Jakie szambo do domku letniskowego?

Post by zabsi » Tue 29 May, 2018

Witam,
też jestem na etapie poszukiwania szamba przed budową, znalazłem dwie propozycje które biorę pod uwagę. Ciekawe co wy na to:
https://www.olx.pl/oferta/przydomowa-oc ... 0d1aebf2c5

lub
https://www.olx.pl/oferta/przydomowa-oc ... ac8771218b

deminis
Posts: 1
Joined: Thu 07 Jun, 2018

Re: Jakie szambo do domku letniskowego?

Post by deminis » Thu 07 Jun, 2018

ja nie montowałem szamba, wykorzystałem przydomowe oczyszczalnie ścieków i sprawdza się idealnie ;-)

beniek
Posts: 1
Joined: Wed 13 Jun, 2018

Re: Jakie szambo do domku letniskowego?

Post by beniek » Wed 13 Jun, 2018

Szamba powinny być raczej opróżnione... Btw. do już gotowego szamba polecam mieć w zanadrzu paczkę z bakteriami, któe się taką materią żywią. Bez opróżniania szamba, jego ilość możę się nawet o 1/4 zmniejszyć, gdy takie bakterie zaczną pracować. To tak na marginesie. :)

drewnookno
Posts: 3
Joined: Wed 27 Jun, 2018

Re: Jakie szambo do domku letniskowego?

Post by drewnookno » Fri 29 Jun, 2018

dobrze zainwestować w szambo dwukomorowe zazwyczaj ktos przyjedzie i ci je zamontuje



Post Reply

Return to “Domki letniskowe”