Docieplenie domku drewnianego ROD

Aspekty budowy i utrzymania domków letniskowych
Post Reply
Miki1410
Posts: 1
Joined: Wed 01 Nov, 2017

Docieplenie domku drewnianego ROD

Post by Miki1410 » Wed 01 Nov, 2017

Witam
Na wiosnę postawiłem domek drewniany na ogródkach działkowych. 5mx4m
Domek stoi na bloczkach betonowych. Podłoga na legarach deska 25mm.
Ściany z kantówki 5x10 obite deska elewacyjną 19mm. Stęźenia są.
Dach-kantówka 5x10,pełne deskowanie 25mm plus papa. dach płaski,Spadek 5 stopni.
Dostałem sporo płyty mdf 12mm.
Pytanie czy mogę tym obić domek od wewnatrz????
Jeśli tak, jakie zastosować ocieplenie. Domek będzie użytkowany latem. Sporadycznie jesienią-jakiś grzejnik elektryczny. Nie zależy mi,żeby było mega ciepło wewnątrz. 12-15 stopni wystarczy. Taki jesienny grill z wędzeniem mięska:),przysłowiowy męski wieczór.
Jeśli chodzi o ściany czy będzie ok jak dam 2,5cm od deski elewacyjnej wiatroizolacje,wełne 75mm na to paroizolacje i mdf????
Podłoga- wiem,że najwięcej ciepła ucieka podłogą,ale myślałem zeby połozyć na deski mdf i na to panele. Jaka folia,gdzie, ewentualnie pianka pod panele?? Panele również mam za friko- nie będzie mi szkoda ich za 2-3 lata wyrzucić jeśli będzie coś nie tak. Wiem że wskazana byłaby wełna,ale podłoge mam przybitą porządnymi gwożdziami,więc raczej sprawa rozbierania podłogi odpada.
I jeszcze kwestia dachu. Mam wełne 5cm URSA Platinum akurat 20m2. Tu niemam koncepcji,z tego co wyczytałem to raczej się nie nada. Jaki ocieplić dach???
Dodam,że domek zaimpregnowany od zewnątrz impregnatem bezbarwnym-1 warstwa plus 2 warstwy kolor.
Z góry dziękuję za pomoc i wszelkie sugestie
Pozdrawiam
Michał


zbiegusek
Posts: 285
Joined: Thu 27 Apr, 2017

Re: Docieplenie domku drewnianego ROD

Post by zbiegusek » Thu 02 Nov, 2017

Zacznę od końca czyli od dachu.
A dlaczego ta wełna ma się nie nadawać na ocieplenie dachu? Chyba chodzi o to, że jest jej za mało? :)
Nieprawda, że najwięcej ciepła ucieka przez podłogę - właśnie przez czapkę. A jeszcze więcej wraz z wentylacją czyli wszelkimi dziurami. :)
Czyli dobrze kombinujesz, żeby powtykać wełnę i dać paroizolację od środka. I już będzie cieplej niż jest. :)
Podłogi nie ruszaj - przeżyjesz z tym, co jest. Chyba, że warstwę 2...3cm styroduru. W ostateczności zwykłego styropianu.

Post Reply

Return to “Domki letniskowe”