Jaki całoroczny domek bez pozwolenia? Jaka firma dolnośląskie?

Aspekty budowy i utrzymania domków letniskowych
Post Reply
naturalnie
Posts: 2
Joined: Sat 11 Nov, 2017

Jaki całoroczny domek bez pozwolenia? Jaka firma dolnośląskie?

Post by naturalnie » Tue 14 Nov, 2017

Witam,
Chciałbym kupić działkę w ładnej lokalizacji i zanim stanie tam docelowy dom, chciałbym spróbować wybudować coś na start.
Miałbym czas dozbierać budżet na docelowy dom, zweryfikować czy pasuje mi okolica itd.
Chciałbym postawić coś małego (2 osoby bez dzieci), najlepiej mały salon z kuchnią i łazienką na parterze i sypialnia + małe biuro na górze.
Szukam projektów takich domków, razem z firmami które byłby by w stanie zrealizować montaż, oraz doprowadzić dom do stanu deweloperskiego.
Nie wiele znalazłem w internecie na ten temat. Wracając do ustawy, znalazłem informacje, że rozpiętość konstrukcji nie może przekraczać 4,8 m, a powierzchnia zabudowy 35 m2. Co to jest rozpiętość konstrukcji?
Widziałem domki o wymiarach podstawy np. 8 x 4 m
Macie jakieś pomysły, linki, strony wykonawców?


User avatar
Parraflik5
Posts: 3
Joined: Tue 21 Jul, 2020
Contact:

Re: Jaki całoroczny domek bez pozwolenia? Jaka firma dolnośląskie?

Post by Parraflik5 » Tue 21 Jul, 2020

Takich firm jest obecnie naprawdę sporo. Nawet na parkingach przed marketami.

lauranin
Posts: 2
Joined: Tue 28 Jan, 2020

Re: Jaki całoroczny domek bez pozwolenia? Jaka firma dolnośląskie?

Post by lauranin » Wed 29 Jul, 2020

O ile mi wiadomo, rozpiętość to szerokość w najszerszym miejscu - coś jakby podawać szerokość samolotu, to trzeba go zmierzyć od skrzydła do skrzydła, a domek od krańcu dachu do drugiego, bo zwykle pomiędzy tymi punktami jest największa odległość.
Poza tym są takie opinie, że nie tylko obiekty o powierzchni mniejszej niż 35m2 nie wymagają pozwolenia - domki holenderskie, tj. na kółkach też. choć tutaj było parę głośnych spraw i chyba nie ma jednolitej linii orzeczniczej. Nie ma to jak mało precyzyjne, takie typowo polskie prawo.

lauranin
Posts: 2
Joined: Tue 28 Jan, 2020

Re: Jaki całoroczny domek bez pozwolenia? Jaka firma dolnośląskie?

Post by lauranin » Mon 03 Aug, 2020

Post Scriptum!
Z ciekawości zajrzałam na https://www.holidaysport.pl/domki-holen ... aloroczne/ żeby zobaczyć, jak wygląda specyfikacja takich całorocznych domków. I tam w parametrach jest długość, jest szerokość, jest sporo o wyposażeniu... ale rozpiętości nie ma! Także trzeba by poszukać jakiegoś specjalisty albo urzędnika, który przyjmuje zgłoszenia postawienia obiektu... :idea:

User avatar
Frutka656
Posts: 3
Joined: Wed 12 Aug, 2020
Contact:

Re: Jaki całoroczny domek bez pozwolenia? Jaka firma dolnośląskie?

Post by Frutka656 » Wed 12 Aug, 2020

Jeśli ktoś z okolic Katowic, zobaczcie sobie firmę Skład Kamienia z Sosnowca


User avatar
robson008
Posts: 2
Joined: Mon 16 Nov, 2020
Location: Gorlice/Kraków
Contact:

Re: Jaki całoroczny domek bez pozwolenia? Jaka firma dolnośląskie?

Post by robson008 » Mon 16 Nov, 2020

Dla mnie też taki domek letniskowy wydaje się znacznie lepszym rozwiązaniem niż np. mieszkanie w mieście za tę samą lub podobną kwotę. Czy udało znaleźć się jakąś firmę, a może i nawet wybudować taki domek?
“All our dreams can come true, if we have the courage to pursue them.” – Walt Disney. Zobacz okrycia okienne - moskitiery robione na wymiar w Warszawie



Post Reply

Return to “Domki letniskowe”