przebarwienia (sinizna?) na drewnie

Aspekty budowy i utrzymania domków letniskowych
Post Reply
tymczasowy13
Posts: 33
Joined: Wed 14 Mar, 2018

przebarwienia (sinizna?) na drewnie

Post by tymczasowy13 » Thu 15 Mar, 2018

Witam
Stoję przed decyzją o zakupie działki budowlanej z domkiem letniskowym. Oferta mi pasuje, jednak moją uwagę zwróciły przebarwienia (sinizna?) na drewnie (załączam zdjęcia). Czy jest się czego obawiać? Jak taki domek zabezpieczyć na przyszłość? Mycie? Domek ma 14 lat.
Dziękuję i pozdrawiam
Attachments
DSCF4411.JPG
DSCF4410.JPG
DSCF4409.JPG


tymczasowy13
Posts: 33
Joined: Wed 14 Mar, 2018

Re: przebarwienia (sinizna?) na drewnie

Post by tymczasowy13 » Sun 18 Mar, 2018

To może inaczej - czy takie przebarwienia są do usunięcia poprzez sodowanie? Czy ktoś z Was miał do czynienia z czyszczeniem elewacji drewnianej tą metodą? http://soda-blaster.pl/sodowanie-drewna

kama01
Posts: 24
Joined: Sat 27 May, 2017

Re: przebarwienia (sinizna?) na drewnie

Post by kama01 » Mon 23 Apr, 2018

A może spróbujesz lakierobejcą do drewna? Próbowałeś? My jak odnawialiśmy domek działkowy to mieliśmy podziałaliśmy z lakierobejca LuxDecor. Podkręca kolor drewna i przywraca jego naturalny połysk. Na pewno nie zaszkodzi spróbować a pomoże chociażby jeśli chodzi o zabezpieczenie drewna

tymczasowy13
Posts: 33
Joined: Wed 14 Mar, 2018

Re: przebarwienia (sinizna?) na drewnie

Post by tymczasowy13 » Fri 27 Apr, 2018

Dzięki za podpowiedź.
Planuję pomalować SADOLIN BASE (IMPREGNAT TECHNICZNY BEZBARWNY) a na to SADOLIN CLASSIC IMPREGNAT.
Jednak nie położę tego na takie nieoczyszczone drewno. Stąd moje pytanie o kwestie usunięcia przebarwień. Malować chcę na czyste drewno.

noweka
Posts: 1
Joined: Wed 09 May, 2018
Contact:

Re: przebarwienia (sinizna?) na drewnie

Post by noweka » Wed 09 May, 2018

czy to nie wygląda jak pleśń? może na jakims małym kawałky spróbuj naftą - ale miejscowo, bo nafta powoduje matowienie drewna, mi to wygląda na jakiś powierzchniowy nalot - może delikatnie zetrzeć papierme sciernym

tymczasowy13
Posts: 33
Joined: Wed 14 Mar, 2018

Re: przebarwienia (sinizna?) na drewnie

Post by tymczasowy13 » Fri 18 May, 2018

Dzięki za podpowiedź. Nie wiem czy to pleść czy sinizna, czy jeszcze coś innego. Domek przy lesie, stoi niezabezpieczony od 12 lat. Stąd takie efekty. Aby zaimpregnować muszę oczyścić to co jest. Myślałem o piaskowaniu, ale obawiam się, że uszkodzeniu ulegną na krawędziach te półbaliki, powyłamują się.
Papierem to się zajadę, zbyt duża powierzchnia.

tymczasowy13
Posts: 33
Joined: Wed 14 Mar, 2018

Re: przebarwienia (sinizna?) na drewnie

Post by tymczasowy13 » Mon 13 Aug, 2018

Dziękuję za wszystkie podpowiedzi. Domek został oczyszczony metodą sodowania.
Attachments
20180807_112330.jpg



Post Reply

Return to “Domki letniskowe”