ocieplenie ściany pianką poliuretanową

Dyskusja na temat błędów popełnianych w budownictwie szkieletowym.
Post Reply
aa_pawello
Posts: 7
Joined: Thu 13 Feb, 2014

ocieplenie ściany pianką poliuretanową

Post by aa_pawello » Thu 13 Feb, 2014

Witam,
Zdecydowałem się na budowę domu w technologi szkieletowej o pow około 105 m. Rozmawiałem już z dwoma wykonawcami na temat potencjalnej inwestycji. Szczególnie zainteresowała mnie oferta jednego z nich mianowicie firmy Cedrew. Podczas spotkania uzyskałem sporo informacji o technologii w jakiej budują i zastanowiło mnie kilka kwestii:
1. Ściana zewnętrzna posiada następującą strukturę idąc od wewnątrz; płyta kartonowo-gipsowa, folia paraizolacyjna, płyta osb, konstrukcja drewniana 12 cm, ocieplenie w postaci pianki poliuretanowej wdmuchiwanej 12cm, płyta osb, styropian 15 cm, siatka, tynk silikatowy, malowanie.
To co mnie zastanawia to sposób ocieplenia w postaci pianki. Nie widziałem aby ktoś ją stosował, zazwyczaj jest to wełna. Nie wiem czy jest to właściwy materiał do domów szkieletowych czy tylko wykonawca chce tanio zbudować dom. Druga rzecz jaka mnie zastanawia to brak zewnętrznej foli wiatroizolacyjnej. Czy można ją omijać?

2. wykonawca do ogrzewania domu stosuje kable grzewcze firmy elekta. Zalewane je 10 cm wylewką. Kable są układane na 25 cm styropianie zalanym cienką warstwą cementu. Natomiast dodam, że fundament jest z płyty.
Według wykonawcy koszt ogrzewania w okresie grzewczym wynosi około 2 tys. zł. A zapotrzebowanie na energię dla 1 m2 wynosi max 50 KW rocznie. Instalacja grzewcza załączana jest dwa razy na dobę [2-6 oraz 13-15] przez zegar w czasie tańszej taryfy. Trwa to łącznie 6h podczas, których posadzka akumuluje ciepło i oddaje je przez resztę dnia.

Proszę o informację czy technologia budowy ściany jest zgodna z sztuką budowania domów szkieletowych oraz czy rzeczywiście ogrzewanie, o którym piszę powyżej jest tak ekonomiczne jak twierdzi wykonawca. I w końcu czy ktoś może zna tą firmę i może coś o niej napisać?

Z góry dziękuję za odpowiedzi i mam nadzieje, że temat umieściłem w dobrym miejscu. Jeżeli nie to przepraszam i liczę na wyrozumiałość.

Pozdrawiam


loska1970
Posts: 4
Joined: Thu 13 Feb, 2014
Location: dolnośląskie

Post by loska1970 » Sun 23 Mar, 2014

Ja też jestem przed budową domu szkieletowego i myślałam o ociepleniu pianką otwartokomórkową bo podobno oddycha dodam, że ocieplenie od wewnątrz. Do tego planuję wentylację mechaniczną z rekuperacją proszę o opinie na temat pianki czy lepiej jest ocieplić celulozą natryskowo. Dodam, że jako kobieta niewiele się znam na ociepleniach a każdy fachowiec mówi co innego. Pianka i celuloza wydają się bardziej nowoczesne i skuteczne ale to tylko moja teoria. Będę wdzięczna za porady.
Jeśli chodzi o nagrzewanie płyty fundamentowej to metoda ta jest bardzo droga przy uruchamianiu jesiennym ( chodzi mi o LEGALET) i nie ma możliwości regulowania przy skokach temperatury , reakcja jest nawet kilkudniowa. To też wiem z teorii i rozmowy z użytkownikiem ale ogólnie był zadowolony.

MajorDamage
Posts: 75
Joined: Fri 31 Jan, 2014

Re: ocieplenie ściany pianką poliuretanową

Post by MajorDamage » Tue 01 Mar, 2016

szkoda, że brakuje odpowiedzi. W końcu chodzi o członka SDD...

KalinowskiJ
Posts: 5
Joined: Thu 02 Jun, 2016

Re: ocieplenie ściany pianką poliuretanową

Post by KalinowskiJ » Fri 22 Jul, 2016

Chciałbym ponowić temat? Znajdzie się ktoś, kto stosował takie rozwiązanie?

ostek
Posts: 5
Joined: Thu 24 May, 2018

Re: ocieplenie ściany pianką poliuretanową

Post by ostek » Tue 26 Nov, 2019

Odgrzębię temat firmy Cedrew
Czy konstrukcja ściany jest właściwa (piana pur jako wypełnienie konstrukcji i brak wiatroizolacji)??



Post Reply

Return to “Najczęściej popełniane błędy w budownictwie szkieletowym”