Ubezpieczenie domku bez pozwolenia

Dyskusja na temat błędów popełnianych w budownictwie szkieletowym.
Post Reply
User avatar
tal
Posts: 36
Joined: Sun 18 Oct, 2015

Ubezpieczenie domku bez pozwolenia

Post by tal » Wed 13 Jan, 2021

Hej, czy można ubezpieczyć domek do 70m2 który jest bez pozwolenia ? Jeśli tak to jaki ubezpieczyciel to robi ? Bo jak narazie wszyscy chcą pozwolenie na budowę a przecież domek do 70m2 można stawiać bez pozwolenia.


User avatar
Zytek
Posts: 46
Joined: Thu 16 Oct, 2014

Re: Ubezpieczenie domku bez pozwolenia

Post by Zytek » Wed 13 Jan, 2021

Do 35 m2 mozna stawiać na zgłoszenie ale nie dom jednorodziny tylko budynek gospodarczy, budynek rekreacji indywidualnej, ogrod zimowy itp. A w tym roku przepisy sie jeszcze zmieniły i nawet tych z wyżej wymienionych nawet nie trzeba zgłaszać. A jesli chodzi o ubezpieczenie tych budynków nikt nie chce tego ubezpieczać też szukałem i nie znalazłem ubezpieczyciela Więc tylko pozostaje zmiana sposobu użytkowania budynku czyli zmiana warunków zabudowy projekt ekspertyza techniczna budynku i pozwolenie na zmiane uzytkowania na jednorodzinny.
Jeśli miałbym doradzić firmę ubezpieczeniową, polecam zerknać sobie do firmy Compensa https://www.compensa.pl/

mieto
Posts: 2
Joined: Tue 13 Jul, 2021

Re: Ubezpieczenie domku bez pozwolenia

Post by mieto » Tue 13 Jul, 2021

Ubezpieczałem 3 tygodnie temu domek który jest na zgłoszenie z tym że tylko od spalenia, wichur itd. Nie było żadnych pytań o pozwolenie itp. Z tym że u mnie to domek letniskowy na działce rekreacyjno-budowlanej (nie mylić z ROD). Problem jest z ubezpieczeniem od kradzieży bo wymagane są minimum dwa a najlepiej 3 zabezpieczenia: okiennice, alarm i dwa zamki w drzwiach.

samodzielka
Posts: 9
Joined: Thu 22 Jul, 2021

Re: Ubezpieczenie domku bez pozwolenia

Post by samodzielka » Thu 22 Jul, 2021

A to bardzo ciekawe informacje. W sumie nie pomyślałam, że faktycznie może być takie ograniczenie.


Post Reply

Return to “Najczęściej popełniane błędy w budownictwie szkieletowym”