oddziaływnie betonu na konstrukcję szkieletu

Dyskusja na temat błędów popełnianych w budownictwie szkieletowym.
Post Reply
Wiry
Posts: 9
Joined: Fri 14 Aug, 2009

oddziaływnie betonu na konstrukcję szkieletu

Post by Wiry » Thu 15 Oct, 2009

Witam!
Jestem przed tzw. wylewką. Na suchy beton (szlichta) moi spece ułożyli folię budowlaną, a na nią styropian. Folia miała wystać co najmniej 5 cm ponad wysokość wylewki, by chronić konstrukcję szkieletu. Nie wystaje we wszystkich miejscach. Moje pytanie: czy beton oddziaływa destrukcyjnie na drewno?
Pozdrawiam


Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Re: oddziaływnie betonu na konstrukcję szkieletu

Post by Wojciech Nitka » Fri 16 Oct, 2009

Wiry wrote:czy beton oddziaływa destrukcyjnie na drewno?
I to bardzo, nawet w stanie suchym.
Musisz doprowadzić do całkowitego odizolowania betonu od drewna. Beton, bardziej niż drewno przyciąga wilgoć z powietrza, a przy styku z drewnem, tę wilgoć oddaje drewnu.
A tak poza tym, co to za firma, co najpierw wykonuje konstrukcję, a dopiero potem wylewki? Można tak robić, ale przy takim rozwiązaniu fundamentów.

Image

dwronka
Posts: 394
Joined: Sun 17 May, 2009

Post by dwronka » Fri 16 Oct, 2009

Też zastanawiałem się jak to jest z wylewką.
W końcu przed postawieniem szkieletu zrobionoto w ten sposob : folia na to styropian 10 i płytą zbojoną.
Zastanawiam się teraz jak zrobic to z ogrzewaniem podłogowym, gdybym nie robił ogrzewania podlogowego problem znika - na płytę bezpośrednio kleję kafleki i wylewam tylko samopoziom w pokoju gdzie będzie parkiet.

metalzkudowy
Posts: 41
Joined: Sun 19 Oct, 2014

Re: oddziaływnie betonu na konstrukcję szkieletu

Post by metalzkudowy » Fri 13 Mar, 2015

Panie Wojtku jak to jest z wylewką? U mnie na razie jest wieniec o wysokości 20cm i chudziak. Docelowo ekipa postawi konstrukcję na wieńcu bez konstrukcji ścian dzialowych i wtedy chciałbym zrobić wylewkę. Ma to sens?

metalzkudowy
Posts: 41
Joined: Sun 19 Oct, 2014

Re: oddziaływnie betonu na konstrukcję szkieletu

Post by metalzkudowy » Sat 14 Mar, 2015

Dodam, że na chudziaku będzie folia + 15cm styropianu i na to posadzka 5cm. Posadzka będzie zlicowana z wieńcem. Czy spod podwaliny będzie wiało? Jest to błędne wykonanie bo to będzie wielki mostek termiczny? Tak jest w projekcie

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Re: oddziaływnie betonu na konstrukcję szkieletu

Post by Marcin L » Tue 24 Mar, 2015

Zrob wszystkie instalacje i gotowa pasadzke docelowa....tak sie powinno robic a szkielet na tym :)



Post Reply

Return to “Najczęściej popełniane błędy w budownictwie szkieletowym”