Skroplona woda na paroizolacji - ??

Dyskusja na temat błędów popełnianych w budownictwie szkieletowym.
Post Reply
dsniezek
Posts: 11
Joined: Sun 13 Mar, 2011
Location: śląsk

Skroplona woda na paroizolacji - ??

Post by dsniezek » Wed 29 Feb, 2012

Witam ponownie
Podczas tegorocznych mrozów zaskoczył mnie fakt : w 3 miejscach po wewnętrznej stronie na paroizolacji skropliła mi się niewielka ilość wody (taka mgiełka z kilkudziesięciu kropelek). Muszę zaznaczyć że dom jeszcze nie jest ogrzewany, byłem na weekend i ogrzewałem go kominkiem (temp. wew. ok 20 na zewnątrz -18).
Paroizolacja na zdjęciu jeszcze nie była odpowiednio naciągnięta i sklejona w chwili obecnie jest już poprawnie.
Czy tak już będzie zawsze? Czy to może spowodowane było zbyt wysoką różnicą temperatur (w momencie kiedy wszedłem do domu było w nim -5 st.) Jak temu zaradzić i co może być przyczyną pojawiania się skraplania???


Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Wed 29 Feb, 2012

Moim zdaniem roznica temperatur spowodowala wykroplenie sie pary - lepiej zalozyc jakis elektryczny grzejnik choc na 2-3 stopnie ogrzewac przy takich mrozach.

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Re: Skroplona woda na paroizolacji - ??

Post by Wojciech Nitka » Wed 29 Feb, 2012

dsniezek wrote: w 3 miejscach po wewnętrznej stronie na paroizolacji skropliła mi się niewielka ilość wody (taka mgiełka z kilkudziesięciu kropelek).
Minimalne zawilgocenie w tym okresie jest możliwe, byleby w okresie letnim zawilgocenie ustąpiło.

dsniezek
Posts: 11
Joined: Sun 13 Mar, 2011
Location: śląsk

Post by dsniezek » Wed 29 Feb, 2012

Dzięki, to mnie uspokoiło będę w najbliższym czasie obserwował te miejsca wcześniej niczego takiego nie stwierdziłem. ale już wiem że zimą mogą takie sytuacje się zdarzyć.

Golden84
Posts: 35
Joined: Thu 29 Mar, 2012

Post by Golden84 » Fri 30 Mar, 2012

I jak tam, problem ustąpił czy sprawa jest nadal aktualna?

dsniezek
Posts: 11
Joined: Sun 13 Mar, 2011
Location: śląsk

Post by dsniezek » Mon 02 Apr, 2012

Problem ustąpił jak na chwilę obecną nie zauwżyłem więcej takich objawów więc chyba było to wynikiem różnicy temperatur wynikającej z nagrzania domu . Dzięki za zaintereswoanie i pomoc.



Post Reply

Return to “Najczęściej popełniane błędy w budownictwie szkieletowym”