problem z kapiącą wodą w oknach dachowych

Dyskusja na temat błędów popełnianych w budownictwie szkieletowym.
Post Reply
kubula
Posts: 27
Joined: Tue 07 Sep, 2010

problem z kapiącą wodą w oknach dachowych

Post by kubula » Tue 10 Dec, 2013

witam, mieszkam w domku szkieletowym już drugą zimę i problem dotyczy właśnie tej pory roku. Przy zewnętrznych temperaturach poniżej zera, zaczyna mi kapać woda z okien dachowych. Po otwarciu okien zauważyłem, że mróź wszedł na ramę okna dachowego. Zrobiłem kilka zdjęć, proszę o pomoc jak się pozbyć problemu, albo co jest jego przyczyną. Z góry dziękuję i pozdrawiam.[/fade]
Attachments
111111.JPG
33333.JPG
444444.JPG
555555555.JPG


brokna
Posts: 1
Joined: Thu 25 Sep, 2014

Re: problem z kapiącą wodą w oknach dachowych

Post by brokna » Thu 25 Sep, 2014

Przyczyną jest nieszczelność i amatorka przy osadzeniu okna. Miałem podobną sytuację i dopiero ich poprawka pokazała jakie błędy zrobiono przy poprzedniej robocie. Na szczęście pierwszt wykonawca oddał mi procent ceny całkowitej za ich usługę więc nie mogę powiedzieć nic złego - poza tym było to tylko w przypadku tego okna.

altero
Posts: 1
Joined: Mon 29 Sep, 2014

Re: problem z kapiącą wodą w oknach dachowych

Post by altero » Mon 29 Sep, 2014

Osadzili je dobrze tylko zaizolowali źle. Poprawki niestety przy takich fuszerkach często się zdarzają. Tak było i w moim przypadku. Musiałem zatrudnić drugą firmę, która poprawiała to i przeklinała poprzedników.

jedrzej82
Posts: 1
Joined: Fri 06 Feb, 2015

Re: problem z kapiącą wodą w oknach dachowych

Post by jedrzej82 » Thu 12 Feb, 2015

I jak udało się rozwiązać problem? Mogłeś to zareklamować i naprawili to w ramach gwarancji albo zwrócili pieniądze? Bardzo dziwnie te okna były osadzone. No i model też jakiś nietypowy. Przejrzyj sobie jakie okna są oferowane obecnie i ewentualnie zdecyduj się na coś ze stron bardziej znanych firm. Tutaj mają dobre okna http://www.ekoplast-krakow.pl/produkty/okna, wiem że ktoś już mówił o tej firmie kiedyś. A ile zapłaciłeś za okna i robociznę jeśli można wiedzieć?

drewrun
Posts: 35
Joined: Thu 31 Jul, 2014

Re: problem z kapiącą wodą w oknach dachowych

Post by drewrun » Fri 27 Feb, 2015

najgorzej jak ktoś coś źle wykona i potem trzeba to tylko poprawiać, niestety pełno takich pseudo fachowców na rynku

krzychut
Posts: 33
Joined: Thu 01 Apr, 2010
Location: Chojnice
Contact:

Re: problem z kapiącą wodą w oknach dachowych

Post by krzychut » Sat 28 Feb, 2015

jak głównym kryterium jest cena usługi to tak na ogól bywa

matiszati
Posts: 25
Joined: Fri 03 Oct, 2014

Re: problem z kapiącą wodą w oknach dachowych

Post by matiszati » Thu 13 Aug, 2015

Poprawa zwykle wiąże się z o wiele gorszą robotą. Na thermofasada.pl panowie podczas montażu robią nieustanne sprawdzanie wykonanych działań żeby później nie musieć poprawiać - ważna procedura, którą każdy powinien praktykować.

sezonowiec
Posts: 8
Joined: Thu 18 Feb, 2016

Re: problem z kapiącą wodą w oknach dachowych

Post by sezonowiec » Thu 18 Feb, 2016

Czy takie pomyłki zdarzają się w przypadku każdego źle zamontowanego okna dachowego, czy jest to przywara domów szkieletowych?

MajorDamage
Posts: 75
Joined: Fri 31 Jan, 2014

Re: problem z kapiącą wodą w oknach dachowych

Post by MajorDamage » Tue 01 Mar, 2016

Nie ma żadnego znaczenia z jakich materiałów jest wykonany dom przy montażu okien dachowych. Wyszła niska cena za montaż. To proste.

kustosz
Posts: 3
Joined: Thu 10 Mar, 2016
Location: Poznań
Contact:

Re: problem z kapiącą wodą w oknach dachowych

Post by kustosz » Thu 10 Mar, 2016

Zdecydowanie niska cena montażu okien to nie jest czynnik sprzyjający oszczędności ciepła w przyszłości. Nawet najlepsze okna nie pomogą, jeśli będą niechlujnie zamontowane. Warto o tym pamiętać.

KalinowskiJ
Posts: 5
Joined: Thu 02 Jun, 2016

Re: problem z kapiącą wodą w oknach dachowych

Post by KalinowskiJ » Fri 22 Jul, 2016

brokna - możesz powiedzieć jakie dokładnie były te błędy przy osadzeniu okien ?

majkamitrega
Posts: 21
Joined: Mon 13 Jun, 2016

Re: problem z kapiącą wodą w oknach dachowych

Post by majkamitrega » Wed 11 Jul, 2018

Właśnie, w kontekście tej sprawy to dość istotne.



Post Reply

Return to “Najczęściej popełniane błędy w budownictwie szkieletowym”