Klej do płytek podłogowych na OSB/3

Dyskusja na temat błędów popełnianych w budownictwie szkieletowym.
Post Reply
kamo13
Posts: 15
Joined: Fri 27 Nov, 2015

Klej do płytek podłogowych na OSB/3

Post by kamo13 » Tue 02 Feb, 2016

Dzień Dobry,
Czy do klejenia płytek podłogowych do płyty OSB/3 (stabilna) lepiej użyć kleju dyspersyjnego czy epoksydowego 2-składnikowego?


Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Re: Klej do płytek podłogowych na OSB/3

Post by Wojciech Nitka » Wed 03 Feb, 2016

Chcesz mieć pewność i ewentualną gwarancję - pytaj u producenta danego kleju.

kamo13
Posts: 15
Joined: Fri 27 Nov, 2015

Re: Klej do płytek podłogowych na OSB/3

Post by kamo13 » Thu 04 Feb, 2016

A Pan Panie Wojtku z doświadczenia z czym się Pan spotykał na budowach? W jaki sposób inwestorzy przygotowywali podłogę z OSB pod płytki? Kronowood proponuje - szlif papierem 40-60 i potem właśnie jeden z tych klejów.

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Re: Klej do płytek podłogowych na OSB/3

Post by Wojciech Nitka » Thu 04 Feb, 2016

Proponuję - http://budujzdrewna.pl/domy-drewniane/d ... an-i-dachu

A co do kleju - to nie producent płyty OSB powinien się wypowiadać się, a raczej producent kleju.

majek85
Posts: 240
Joined: Wed 23 Oct, 2013
Location: Malbork

Re: Klej do płytek podłogowych na OSB/3

Post by majek85 » Thu 04 Feb, 2016

ekspertem nie jestem, ale u siebie przemalowałem płyte OSB folią w płynie i na to klej Mapei P9, i jeszcze nic nie odpadło:) zazwyczaaj na opakowaniu kleju ,jest napisane rodzaj powierzchni jaki powinien być, ewenualnie jak o przygotować. Najpierw wybierz siię do sklepu popytaj sprzedawce, ewentualnie na stronie producenta kleju znajdziesz sporo wskazówek

kamo13
Posts: 15
Joined: Fri 27 Nov, 2015

Re: Klej do płytek podłogowych na OSB/3

Post by kamo13 » Fri 05 Feb, 2016

Rozeznałem temat - moim wyborem będzie Kerakoll Superflex eco. Tani nie jest, bo za wiadro 8kg trzeba zapłacić 290zł, ale będę spał spokojnie.

majek85
Posts: 240
Joined: Wed 23 Oct, 2013
Location: Malbork

Re: Klej do płytek podłogowych na OSB/3

Post by majek85 » Fri 05 Feb, 2016

cena zwala z nóg , popularne kleje elastyczne kosztują 20-50zł/20kg

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Re: Klej do płytek podłogowych na OSB/3

Post by Marcin L » Wed 10 Feb, 2016

Masa kontaktowa na dobrze zagruntowany i wyczyszczone OSB na to klej Atlas Plus (np.dobra cena i się sprawdza) i wtopic siatka do elewacji ...dobrze zaciagnac na gładko a potem już tradycyjnie na grzebien pltki można klasc na tym ....nie odpada i się nie odparza nic....

Pawel01
Posts: 13
Joined: Sun 15 Nov, 2015

Re: Klej do płytek podłogowych na OSB/3

Post by Pawel01 » Sun 14 Feb, 2016

U siebie kleiłem tak - grunt Cerplast (grunt z piaskiem krzemowym pod tynki szlachetne), cienka warstwa kleju elastycznego Mapei z zatopioną siatką (ja miałem metalową podtynkową typ Leduchowskiego), folia w płynie i na tak przygotowaną podłogę poszły płytki na Mapei-u. 9 lat użytkowania i płytki nawet nie drgną.

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Re: Klej do płytek podłogowych na OSB/3

Post by Marcin L » Mon 15 Feb, 2016

Dokładnie ...tak jak Paweło1 napisał ....tyle ze inna marka kleju ...o ile dobrze pamietam to od 2001r plytki tak przyklejone nie drgneły

andrecourt
Posts: 1
Joined: Mon 12 Jun, 2017
Contact:

Re: Klej do płytek podłogowych na OSB/3

Post by andrecourt » Mon 12 Jun, 2017

Takie materiały jak kleje poliuretanowe najlepiej kupować w dobrych hurtowniach online albo i nawet od producenta. Zawsze wyjdzie taniej o kilkanaście procent, a producent zwykle oferuje fachowe doradztwo.

smertelk
Posts: 5
Joined: Thu 20 Jul, 2017

Re: Klej do płytek podłogowych na OSB/3

Post by smertelk » Thu 20 Jul, 2017

Ja taki klej kupowałem w markecie budowlanym i szczerze wam powiem, że był na prawdę dobrej jakości. Mimo że mieszkanie trzęsie mi się kiedy przejeżdza obok tramwaj średnio kilkadziesiąt razy dziennie to nic się z tymi płytkami nie dzieje



Post Reply

Return to “Najczęściej popełniane błędy w budownictwie szkieletowym”