Podwalina poziomowana klinami

Dyskusja na temat prawidłowo wykonanych elementów domów szkieletowych
Post Reply
b182
Posts: 53
Joined: Fri 17 Aug, 2018

Podwalina poziomowana klinami

Post by b182 » Tue 09 Apr, 2019

Witam, myślałem, ze mnie ominą problemy budowlane. Ostatnio przeglądając zdjęcia z budowy zobaczyłem ze cala konstrukcja ścian jest posadowiona na klinach drewnianych służących do wypoziomowania podwaliny. Oczywiście miedzy nimi jest szczelina i to niezabezpieczona. Położyli tylko na nią styropian licujący z ściana fundamentu a wiec pod nim jest pustka. Obawiam sie czy takie kliny po kilku latach nie zaczyna próchnieć i szkielet zacznie osiadać. Zgłosiłem te uwagi i mają przyjechać usunąć fragment styropianu dookoła domu i wypianowac porządnie te pustki. Ale problem osiadania może się pojawić.. Piana mimo świetnych właściwości nie utrzyma raczej ciężaru domu. :( Jestem po prostu strasznie na nich wkurw..ny.


Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Re: Podwalina poziomowana klinami

Post by Wojciech Nitka » Tue 09 Apr, 2019

Musisz doprowadzić do uzupełnienia szczeliną zaprawą betonową.
Mam nadzieję, że firma będzie wiedziała jak to zrobić, w tym by beton był odizolowany od drewna.

toja
Posts: 451
Joined: Sun 04 Mar, 2012

Re: Podwalina poziomowana klinami

Post by toja » Tue 09 Apr, 2019

Dodajmy, że materiał do uzupełnienia musi osiągnąć gwarantowaną wytrzymałość. Jaką? To powinno wynikać z projektu montażu, jeżeli takiego nie ma (a na 100% nie ma :( ), to minimum wytrzymałości betonu podłoża podanego w projekcie.
Taka jest teoria.
A praktyka ... Ja nie mam takiej nadziei, że ten wykonawca będzie wiedział co robić - proponuje przecież jakąś piankę.

b182
Posts: 53
Joined: Fri 17 Aug, 2018

Re: Podwalina poziomowana klinami

Post by b182 » Thu 11 Apr, 2019

Zatem jak najlepiej wprowadzic tam zaprawe betonowa?

yaroszek
Posts: 63
Joined: Sat 22 Oct, 2016

Re: Podwalina poziomowana klinami

Post by yaroszek » Fri 12 Apr, 2019

na moje wystarczy dać odpowiednią ilość klinów - w końcu one są jak reszta z drewna, więc ich długowieczność jest taka sama jak reszty. Pozostałą część wypiankować niskoprężną pianą.
Nie wyobrażam sobie betonowania szczeliny 3mm

b182
Posts: 53
Joined: Fri 17 Aug, 2018

Re: Podwalina poziomowana klinami

Post by b182 » Fri 12 Apr, 2019

Klinów jest bardzo dużo. Pod każdym kołkiem. Szczelina ma około 2cm. Również myślę, że najrozsądniej będzie ją wypianować.



Post Reply

Return to “Prawidłowo wykonane elementy domów szkieletowych”