Zamiana gwoździ

Dyskusja na temat prawidłowo wykonanych elementów domów szkieletowych
Post Reply
Iskender
Posts: 6
Joined: Sun 14 Jul, 2019

Zamiana gwoździ

Post by Iskender » Mon 15 Jul, 2019

Witam, jestem tu nowy i mam pewien dylemat:
Napotkałem się na projekt nad którym się zastanawiam, jest tam podane zabijanie szkieletu np. Słupków używając 3 gwoździ 125,takie rozwiązanie przyczyni się do zabijania wyłącznie ręcznego co dość spowolni pracę i tu jest moje pytanie:
a) czy zgodnie z sztuką mógłbym 3x125 zastąpić np. 4-5 szt. 100 lub 90
b) jeżeli jest taka możliwość jest jakiś wzór lub zasada która można stosować do zmian długości gwóźdźi na ich ilość.
c) jeżeli tak, to czy inspektor nie zakwestionuje takiej zmiany w projekcie



Iskender
Posts: 6
Joined: Sun 14 Jul, 2019

Re: Zamiana gwoździ

Post by Iskender » Mon 15 Jul, 2019

Czytałem wielokrotnie przed snem🤭,dlatego uważałem że takie gwoździe (w tych miejscach) to przesada, ale ogólnie rozchodzi się o najważniejsze pytanie czy takiej zmiany nie zakwetionuje inspektor.

toja
Posts: 451
Joined: Sun 04 Mar, 2012

Re: Zamiana gwoździ

Post by toja » Mon 22 Jul, 2019

dlatego uważałem że takie gwoździe (w tych miejscach) to przesada
Taki jesteś mocny?
Trochę dziwne bo Twoje pytania świadczą, że nie masz pojęcia o podstawach połączeń w budownictwie drewnianym - odpowiedź jest prosta - zwróć się do Projektanta.

Iskender
Posts: 6
Joined: Sun 14 Jul, 2019

Re: Zamiana gwoździ

Post by Iskender » Tue 23 Jul, 2019

toja wrote:
Mon 22 Jul, 2019
Taki jesteś mocny?
Trochę dziwne bo Twoje pytania świadczą, że nie masz pojęcia o podstawach połączeń w budownictwie drewnianym - odpowiedź jest prosta - zwróć się do Projektanta.
Nie uważam się za "mocnego" ale pracowałem na budowie ponad 10 lat przy budowie domów murowanych i z doświadczenia wiem że architekci potrafią przesadzać z ilością i wielkością, przykładów można podawać setki a każdy kto zajmuje się budownictwem wszelakim wie doskonale o czym mówię, potym można też poznać dobrego fachowca który przeanalizuje plan a nie zrobi jak leci bo taki projekt, po drugie w większości filmów jak i książek na temat konstrukcji szkieletowej nie spotkałem się z takimi wymiarami gwóźdźi co sam potwierdził Pan Nitka, Uważałem że na tym forum będzie to odpowiednie pytanie, troche mniej hejtu a więcej wyrozumiałości

toja
Posts: 451
Joined: Sun 04 Mar, 2012

Re: Zamiana gwoździ

Post by toja » Tue 23 Jul, 2019

Z rozmyślnym brutalizmem - nie Twoja sprawa decydować o przesadach Architekta, projekt może zmieniać tylko Projektant i Dobry Fachowiec o tym dobrze wie.

Iskender
Posts: 6
Joined: Sun 14 Jul, 2019

Re: Zamiana gwoździ

Post by Iskender » Tue 23 Jul, 2019

toja wrote:
Tue 23 Jul, 2019
projekt może zmieniać tylko Projektant i Dobry Fachowiec o tym dobrze wie.
Liczyłem że to poważne forum i wypowiadają się tu specjaliści ale jak widzę są tu też ludzie o bardzo małej wiedzy podstawowej, każdy projekt architekta może zostać zmieniony przez odpowiednio wykwalifikowanych ludzi(którzy oczywiście podpiszą się pod tymi zmianami) , więc przestań udzielać się na tematy o których nie masz zielonego pojecia, sam byłem świadkiem takich zmian tak jak i tego że ten sam budek robiony przez 2 różnych architektów będzie miał inne zbrojenie, ławy i rozmiar krokwi,.

Temat można zamknąć.

toja
Posts: 451
Joined: Sun 04 Mar, 2012

Re: Zamiana gwoździ

Post by toja » Wed 24 Jul, 2019

:)



Post Reply

Return to “Prawidłowo wykonane elementy domów szkieletowych”