Docieplenie domu szkieletowego

Dyskusja na temat prawidłowo wykonanych elementów domów szkieletowych
Post Reply
Almodovar
Posts: 2
Joined: Mon 17 Feb, 2020

Docieplenie domu szkieletowego

Post by Almodovar » Mon 17 Feb, 2020

Witam Wszystkich,
Przeszukałem w dużej części forum, ale nie znalazłem podobnego tematu- z góry przepraszam jeżeli już taki temat był.
Jestem zainteresowany zakupem domu szkieletowego zbudowanego w połowie lat dziewięćdziesiątych. Według projektu ściana idąc od wewnątrz wygląda następująco: płyta KG, paroizolacja z folii PE, szkielet plus wełna 140mm, płyta pilśniowa twarda, papa asfaltowa, pustka powietrzna 30mm, cegła modularna 90mm, tynk typu baranek. Na oko bardzo mało izolacji i stąd moje pytanie: czy można na takiej elewacji położyć dodatkową warstwę izolacji?- wełny albo styropianu. Oczywiście z zachowaniem kanałów przewietrzajacych pustkę powietrzną. Dodatkowo mam umówione badanie szczelności połączone z termowizją, ale chciałbym wiedzieć czy w razie słabych najprawdopodobniej wyników będzie szansa na poprawę izolacji. Z góry dziękuję za pomoc.


Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Re: Docieplenie domu szkieletowego

Post by Wojciech Nitka » Mon 17 Feb, 2020

Wszystko zależy jak masz wentylowaną pustkę powietrzną.
Polecam - http://budujzdrewna.pl/technologia/syst ... ntylacyjna

Almodovar
Posts: 2
Joined: Mon 17 Feb, 2020

Re: Docieplenie domu szkieletowego

Post by Almodovar » Mon 17 Feb, 2020

Dziękuję bardzo za odpowiedź- a szybko zapoznałem się z artykułem. Pustka obecnie jest wentylowana przez okrągłe otwory o średnicy fi35mm co 800mm na górze i na dole elewacji. Pozwolę sobie zadać jeszcze kilka pytań: Czy można zastąpić istniejące rurki listwą startową z otworkami żeby ewentualne docieplenie spełniało swoją rolę? Czy jest jakiś inny sposób na poprawienie izolacyjności takiej konstrukcji?


Post Reply

Return to “Prawidłowo wykonane elementy domów szkieletowych”