Nowa podłoga nad pustką powietrzną

Dyskusja na temat prawidłowo wykonanych elementów domów szkieletowych
Post Reply
KrisWawa
Posts: 9
Joined: Thu 26 Sep, 2019

Nowa podłoga nad pustką powietrzną

Post by KrisWawa » Fri 28 Feb, 2020

Cześć!
Mam kilka pytań w związku z wymianą podłogi w domu drewnianym. Stara podłoga jest już zdjęta i mam fundament na wierzchu. Chciałbym żeby ktoś ocenił poprawność moich założeń. Dom ma być wykorzystywany rekreacyjnie ale chcę zrobić całość porządnie i "ciepło".
Planuję położyć legary 5x10 co 50cm. Pomiędzy legary wełna 7,5, pustka 2,5cm, folia - opóźniacz pary no i płyta OSB3 22mm. Z wierzchu będzie częściowo panel a w łazience czy kuchni płytki. Czy taka podłoga przy tych wymiarach nie będzie zbytnio pracować? Czy przekroje legarów są ok?
Mam jeszcze pytanie dotyczące folii i mocowania wełny. Rozumiem, że od spodu powinienem przyczepić folię wiatroizolacyjną i jakieś małe krokiewki żeby to też wszystko trzymało wełnę mineralną. Jak to fizycznie przeprowadzić. Fundament mam w postaci murków które na powierzchni 60m2 tworzą 4 prostokątne sekcje czyli jak zamknę sekcję to juz nie wejdę pod spód. Jak mam fizycznie przymocować w takim razie tą folię od spodu?
Kolejne pytanie dotyczy instalacji. Czy dobrze rozumiem, że jeśli chcę poprowadzić instalacje w podłodze (z elektryką włącznie) to mam mocować ją wzdłuż legarów w peszlach itd i po prostu obkładam ją normalnie wełną ewentualnie wycinając fragmenty (kanaliza do zlewu 5cm więc tyle wełny nie ścisnę raczej. Jeszcze pytanie co do samej wełny - Rockwool Rockslab sonic będzie ok czy może macie jeszcze jakieś inne sugestie?
Ostatnia już kwestia dosyć istotna - ściany działowe, Układ nowych ścian nie pokrywa się abolutnie z rozkładem murków fundamentowych więc muszę posadowić je na wybudowanej podłodze. Straszą w różnych miejscach w sieci że będzie to pracowało, przenosiło drgania itd - czy to prawda czy raczej przy tych grubościach, wełnie itd powinno być ok? Czy ścianki działowe budować tak samo z drewna czy może jednak z profili do GK? Dodam że poszycia zewnętrzne będą różne - częściowo GK, częściowo boazeria drewniana itd.
Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi i sugestie :)


KrisWawa
Posts: 9
Joined: Thu 26 Sep, 2019

Re: Nowa podłoga nad pustką powietrzną

Post by KrisWawa » Sat 29 Feb, 2020

nikt nie ma żadnych sugestii ani podpowiedzi naprawdę...? :(

Post Reply

Return to “Prawidłowo wykonane elementy domów szkieletowych”