Elementy stalowe w budowie szkieletu?

Dyskusja na temat prawidłowo wykonanych elementów domów szkieletowych
Post Reply
inamoj
Posts: 1
Joined: Thu 12 Dec, 2019

Elementy stalowe w budowie szkieletu?

Post by inamoj » Thu 18 Feb, 2021

Czy przy budowę z drewna wykorzystuje się także jakieś elementy stalowe? Profile, kątowniki, płaskowniki itp?


Gall
Posts: 4
Joined: Sat 13 Feb, 2021

Re: Elementy stalowe w budowie szkieletu?

Post by Gall » Fri 19 Feb, 2021

Oczywiście. Złącza ciesielskie do mocowania elementów konstrukcji to głównie elementy ze stali. Nie będę wymieniał wszystkich ale rzucę przykładowe, które najczęściej stosujemy: płytki, kątowniki, taśmy stalowe do więźby dachowej, wieszaki stalowe do belek stropowych, kątowniki i kotwy stalowe do fundamentów. Czasem mogą się pojawić w zależności od projektu indywidualnie zaprojektowane wzmocnienia ze stali ale to już oddzielny temat. Każdy projekt w zasadzie jest inny i wymaga osobnej analizy zarówno w fazie projektowania jak i budowy.

star
Posts: 58
Joined: Mon 19 Oct, 2015

Re: Elementy stalowe w budowie szkieletu?

Post by star » Tue 03 Jan, 2023

A polecicie jakieś dobre tarcze do cięcia płytek? I maszynę?
::)

User avatar
Zytek
Posts: 47
Joined: Thu 16 Oct, 2014

Re: Elementy stalowe w budowie szkieletu?

Post by Zytek » Tue 03 Jan, 2023

jestem szczęśliwym i zadowolonym użytkownikiem Wandeli QX 1200 od lipca 2019 i odkąd ją zobaczyłem na targach w Krakowie w maju 2019 to wiedziałem, że jest warta swojej ceny porównując do sprzętu Adiama, Rubi czy Pikusa. A nawet byłem blisko Adiama zakupu, ale kobyła wielka i zabawa z wodnym korytem mnie zniechęciła - tu kółka zawsze mobilne, a woda obieg z wiadra w tym roku doszła zmiana na wersję z automatem i szerszym stołem i nie powiem, ale cholera przydaje się - zwłaszcza dla powtarzalnej prędkości, nawet długie cięcia wychodzą perfekcyjnie choć warto mieć kilka tarcz, bo nie ma uniwersalnej - ale tu kolejny plus, bo mniejsze tarcze mniej kosztują
https://www.budowa.org/artykuly/szczego ... ecia-gresu
Tarcz do cięcia gresu jest wiele, na stronie poczytaj sobie o najlepszych.

Radeek
Posts: 5
Joined: Mon 09 Jan, 2023

Re: Elementy stalowe w budowie szkieletu?

Post by Radeek » Tue 10 Jan, 2023

Też się nad tym zastanawiałem.



Post Reply

Return to “Prawidłowo wykonane elementy domów szkieletowych”