szkielet 5,90 x 4,80 m z allegro

Dyskusja na temat prawidłowo wykonanych elementów domów szkieletowych
Post Reply
malutki1918
Posts: 6
Joined: Thu 21 Apr, 2011

szkielet 5,90 x 4,80 m z allegro

Post by malutki1918 » Thu 21 Apr, 2011

Witam jestem laikiem w tych sprawach i mam zamiar wybudować własnoręcznie domek a'la letniskowy. Znalazłem coś takiego na allegro i mam pytanie jak ma się to do wytrzymałości
"Przedmiotem tej aukcji jest SZKIELET Domku Letniskowego o powierzchni mieszkalnej 41 m2 (parter 28m2 + antresola 13 m2)- wymiary ścian wewnątrz 5,90 x 4,80 m. Istnieje możliwość wykonania w domu z calkowitym pełnym piętrem mieszklanym. W szkielecie wykonane są dwa otwory okienne i jeden drzwiowy. Szkielet wykonany jest z kantówki 5 x 10, podwalina 6 x 10, belki stropowe 6 x 20, krokwie 5 x 10 (konstrukcja dachu krokwiowo-jętkowa). Całość drewna zaimpregnowana metodą zanurzeniową. Cena obejmuje także podłogę antresoli wykonaną z płyty OSB "3" o grubości 25 mm."
Wiem, że drewno powinno być impregnowane ciśnieniowo ale chodzi mi o samą budowę szkieletu. Byłbym wdzięczny za wszelkie rady.



Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Fri 22 Apr, 2011

AdamD,
na reklamowanych przez siebie stronach piszesz:
"Dzięki umiejętnemu zastosowaniu najlepszych materiałów izolacyjnych i ograniczeniu występowania tzw. „mostków termicznych”, przez które „ucieka” ciepło, budowane przez nas domy mają dwukrotnie niższy współczynnik przenikania ciepła od obowiązującej polskiej normy, a koszt eksploatacji jest wielokrotnie niższy."
Nie bardzo rozumiem. To zwykły, nic nie znaczący tekst reklamowy, mający wprowadzać zamieszanie w głowach ewentualnych inwestorów. Bo cóż ten tekst znaczy? NIC.
Bez jasnego przedstawienia zagadnienia - grubość izolacji - jakość zastosowanych materiałów - itd. - to zwykły bełkot, który powinien odstraszać przyszłych inwestorów od reklamowanej przez Ciebie firmy.

malutki1918
Posts: 6
Joined: Thu 21 Apr, 2011

Post by malutki1918 » Tue 10 May, 2011

Postanowiłem zrobić szkielet samemu. Domek ma być 5 m na 4 m, parterowy, dach dwuspadowy o nachyleniu 30 stopni. Mam kilka pytań:
1.czy wystarczą belki na ściany 6 na 12 cm w rozstawie co 40 cm (czy może grubsze lub rzadziej ustawione co 60 cm)?
2. widziałem gdzieś przejazdem domek letniskowy obity z zewnątrz płytami osb i polakierowane (jako elewacja) czy to się sprawdza, jaką ma to wytrzymałość i jeśli tak można (płytę zastąpić "normalną" elewacją) to czy osb można zamienić na mfp? Żebyście mnie dobrze zrozumieli na belki przybita jest płyta osb i nic więcej na nią, tylko lakier.


Post Reply

Return to “Prawidłowo wykonane elementy domów szkieletowych”