Podłoga na legarach - kilka pytań.

Dyskusja na temat prawidłowo wykonanych elementów domów szkieletowych
Post Reply
WPWW
Posts: 2
Joined: Thu 21 Jul, 2011

Podłoga na legarach - kilka pytań.

Post by WPWW » Thu 21 Jul, 2011

Witam wszystkich,
Przymierzam się do wykończenia podłogi na strychu. Poszczególne elementy jakie będę montował na belki stropowe to: legary (wys. 60 mm / szer. 40 mm) -> płyty OSB (22 mm) -> panele.
Chciałbym się upewnić co do kilku kwestii.
1. Jakie wkręty użyć do mocowania:
a) legarów z belkami stropowymi? Ile wkrętów należy użyć na każdym styku legara z belką stropową?
b) płyt OSB z legarami? Jak gęsto je rozmieścić?
2. OSB mam z prostymi krawędziami (czyli bez frezowania), dlatego dookoła każdej płyty zrobię dylatację 3 mm (prawidłowo?) - jak rozumiem szczelina ta ma zostać pusta, bez wypełniania pianką itp?
3. Dylatacja między OSB a ścianami - 12 mm - tyle wystarczy? Szczelinę zostawić pustą, bez wypełniania?
Z góry dzieki za info.


Greg Olchawski
Posts: 723
Joined: Fri 02 Mar, 2007
Location: Floryda/Poznan

Post by Greg Olchawski » Mon 25 Jul, 2011

Dlaczego na legarach a nie bezpośrednio do belek stropowych?
Do mocowania zastosuj najlepiej gwożdzie skrętne lub pierścieniowe. Maksymalnie co 15cm na krawędzich i 30cm w środku.
Proste krawędzie płyt są jak najbardziej OK. Brak łączenia na pióro i wupst wymaga jednak wykonania wzmocnień/podpórek pod niepodpartymi krawędziami.
Dylatacja 3 mm między płytami jest OK, podobnie na obwodzie, nie robisz tam 12 mm bo to nie są pływające panele podłogowe. Jak dylatacja to zawsze pusta aby elementy mogły swobodnie pracować w tym miejscu.
Class-1 License, Building Construction (Comercial & Residential), St.Johns Co, Florida (USA)
Class-2 License, Carpentry (Structural, Rough/Frame & Finish), St.Johns Co, Florida (USA)
NAHB (National Association of Home Builders)
obecnie: Poznań, PL

WALDI601
Posts: 1
Joined: Wed 26 Oct, 2011
Location: RADOM

Post by WALDI601 » Wed 26 Oct, 2011

Greg Olchawski, witam
mam pytanie dotyczące izolacji termicznej poddasza pianką poliuretanową zamkniętokomórkową.
czy można wykonać izolację bezpośrednio na deskowanie jeżeli na deskowaniu jest papa. słyszałem o występowaniu korozji biolgicznej więżby i deskowania.
proszę o informację.


Post Reply

Return to “Prawidłowo wykonane elementy domów szkieletowych”