Strop nad piwnicą

Dyskusja na temat prawidłowo wykonanych elementów domów szkieletowych
Post Reply
mkorba
Posts: 1
Joined: Sun 22 Jan, 2012

Strop nad piwnicą

Post by mkorba » Sun 22 Jan, 2012

Witam
Kupiłem stary poniemiecki murowany dom do remontu i w tym domu mam zerwane 3 stropy pomiędzy parterem a piwnicą. Czy jest jakakolwiek możliwość zamontowania nad piwnicą stropu drewnianego?
Dom ma zrobioną podcinkę z papy na wysokości 1 m od podłogi w piwnicy. Piwnica jest nieogrzewana.
Ja myślałem o zamontowaniu belek z litego drewna na stalowych wieszakach (lub wykuć otwór w ścianie i włożyć belkę otuloną papą) i pokryte od góry płytą OSB 3 lub MFP. Po między belek folia paroprzepuszczalna i wełna mineralna lub szklana. Czy jest to wogóle możliwe?
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam
Mateusz Krobski


Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Fri 03 Feb, 2012

Moim zdaniem mozna strop drewniany zrobic - zamiast wieszakow propomuje masywny katownik przykrecic (w miejscu gdzie belka potezna stalowa kotwa gleboko osadzona) 5 cm i na tym co 36,2 cm zastosowac belkowanie 38 x 235 mm pomiedzy belkami stezenie poprzeczne wzdloz muru (1cm od sciany).
Pod spod wiatroizolacja, na to siatka z wlokna szklanego, w srodek welna a na wierzchu na piance 3 mm, 18 mm plyta OSB. Od spodu mozna jakas drewnopochodna 1 cm plyte tez dac, jesli piwnica bedzie uzywana. :cool:

Post Reply

Return to “Prawidłowo wykonane elementy domów szkieletowych”