Sufit na drewnianych legarach z użytkowym piętrem

Dyskusja na temat prawidłowo wykonanych elementów domów szkieletowych
Post Reply
marekrenka
Posts: 3
Joined: Fri 25 Nov, 2011

Sufit na drewnianych legarach z użytkowym piętrem

Post by marekrenka » Wed 07 Mar, 2012

Mam pytanie następującej treści.
Pomiędzy parterem a piętrem na którym w przyszłości pojawią się pomieszczenia mieszkalne mam strop wykonany z belek 10x20cm przestrzeń pomiędzy tymi belami to ok 0,5m (na górze płyta osb 22). Czy stelaż dla płyt GK na parterze mogę wykonać z łat drewnianych? chodzi mi o to że nie stracę na nich tyle wysokości co na podwieszanych aluminiowych szynach. Czy na drewnianych łata podczas używania pierwszego piętra nie popękają płyty GK?


toja
Posts: 451
Joined: Sun 04 Mar, 2012

Post by toja » Wed 07 Mar, 2012

Zgodnie z polską norma zasada jest taka: ugięcie stropu drewnianego powinno być nie większe niż 1/250 rozpiętości, a dla stropów wykończonych tynkiem 1/300. Obrazowo: większe ugięcie belki stropowej = pęka GK.
Reasumując - to trzeba przeliczyć - zwróć się do projektanta.

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Thu 08 Mar, 2012

toja wrote:Reasumując - to trzeba przeliczyć - zwróć się do projektanta
przeliczc nie trzeba :wink: ..............mozna to wykonac tak ze w poprzek ida listwy drewniane co 36,2 na to 2x plyta gipsowa z przesunieciem wzdloznym o 6o cm tak aby druga warstwa nie pokrywala sie z laczeniami pierwszej warstwy.
Laty 2,5 cm X 5 cm przybite 2 gwozdziami na kazdym laczeniu _ spoinowanie plyt za pomoca fizeliny a w naroznikach tasma paperowa( lub podobne)
przy rozpietosciach do 480cm nic sie nie dzieje nawet jak strop leka drga podczas chodzenia.


Post Reply

Return to “Prawidłowo wykonane elementy domów szkieletowych”