montaż okien w szkielecie

Dyskusja na temat prawidłowo wykonanych elementów domów szkieletowych
Post Reply
rafałmyszk
Posts: 9
Joined: Sun 17 Jun, 2012

montaż okien w szkielecie

Post by rafałmyszk » Mon 20 Aug, 2012

Proszę o pomoc na temat montażu okien PCV w "szkielecie". W ościeżnicach mam wywiniętą i zabezpieczoną wiatroizolacje. Na co najlepiej zamontować okna: pianka montażowa, taśma rozprężna...?


roobik66
Posts: 788
Joined: Mon 28 Sep, 2009

Post by roobik66 » Tue 21 Aug, 2012

Najlepiej i ze wzgledu na ew. drewna i koszty to sie uszczelnia odpadami welny szklanej (rwie i upycha listewka, w Norwayu produkuja do tego celu nawet specjalne narzedzie z tworzywa)

roobik66
Posts: 788
Joined: Mon 28 Sep, 2009

Post by roobik66 » Tue 21 Aug, 2012

Mialo byc ze wzgledu na ew. prace drewna.

rafałmyszk
Posts: 9
Joined: Sun 17 Jun, 2012

Post by rafałmyszk » Tue 21 Aug, 2012

No właśnie chcę dookoła ramy włożyć wełnę mineralną. Dowiedziałem się, że mozna przewiercić ramę i zamontować ją na wkręty (podobnie jak w Norwegii okna drewniane :) ). Nie wiedziałem czy z plastikami też tak można.

roobik66
Posts: 788
Joined: Mon 28 Sep, 2009

Post by roobik66 » Wed 22 Aug, 2012

Tez mozna ale producenci/dystrybutorzy kreca nosem na takie dzialanie

rafałmyszk
Posts: 9
Joined: Sun 17 Jun, 2012

Post by rafałmyszk » Wed 22 Aug, 2012

Mój kuzyn produkuje okna pcv i już u siebie na hali wszystko przygotuje, więc ok. Ale zgadzam się, że nie wszystkim takie coś się może podobać.

Subfosylny
Posts: 107
Joined: Mon 28 Feb, 2011
Contact:

Post by Subfosylny » Thu 23 Aug, 2012

Tylko nie upychaj tej wełny za mocno. Możesz okna nie otworzyć, tak się ramy spaczą. :mrgreen:

Martin5
Posts: 158
Joined: Mon 27 Jan, 2014

Post by Martin5 » Mon 10 Feb, 2014

Czy takie upychanie wełny jest lepsze od zastosowania pianki? Pianka jest szybka, precyzyjna, tania i wygodna. Czy ma jakieś poważne wady, które ją dyskwalifikują w domu szkieletowym?

L92
Posts: 46
Joined: Sun 20 Jul, 2014

Re: montaż okien w szkielecie

Post by L92 » Thu 18 Dec, 2014

Czy taka szczelinę wypełnioną wełną lub pianką należy zabezpieczać od strony wewnętrznej jakąś taśmą/paroizolacją? Czy tak zwany ciepły montaż z użyciem dwóch rodzajów taśm paroizolacyjnej i wiatroizolacyjnej (dedykowanych do murowańców) ma sens w przypadku szkieletowca? Pan Wojciech ładnie opisał jak taka ocieplona szczelina powinna być oklejona od zewnątrz ale nie widzę nic na temat wykończenia wewnętrznego. Chyba że coś przeoczyłem.



Post Reply

Return to “Prawidłowo wykonane elementy domów szkieletowych”