Kiedy wylewka

Dyskusja na temat prawidłowo wykonanych elementów domów szkieletowych
Post Reply
kulmar
Posts: 96
Joined: Mon 14 Mar, 2011
Location: B-stok

Kiedy wylewka

Post by kulmar » Fri 14 Sep, 2012

Witam,
Zastanawiam się nad kolejnością wykonania prac związanych z wylewkami w moim domu.
Wiem, że zalecacie wykonanie wszelkich prac mokrych przed postawieniem szkieletu ale u mnie było to niemożliwe (głównie z powodów finansowych).
Obecnie dom jest w stanie surowym zamkniętym, pokryty wiatroizolacją. Do zimy zakończę pracę elewacyjne. Konstrukcja ścian jest wypełniona izolacją (tylko ściany zewnętrzne) i pokryta folią paroizolacyjną. Na paroizolacji położone są instalację. Na to będzie nabity ruszt i płyty KG. Dom mam zamiar ogrzewać zimą.
Poziom chudziaka jest 10 cm poniżej podwaliny. Na chudziak 2 x 5 cm styropianu i wylewka. Tak więc podwalina będzie zalana. Praktycznie na całej powierzchni wylewki będzie instalacja ogrzewania podłogowego.
Pytanie kiedy wykonać wylewkę? Czy w stanie obecnym czy dopiero zamontowaniu płyt KG.
W jednym i drugim wypadku wykonam z folii szczelną wannę dla wylewki. Będę bardzo wdzięczny za pomoc. Spraw jest dosyć pilna.
Pozdrawiam
Marcin K.


Czechuu
Posts: 3
Joined: Sat 15 Sep, 2012
Location: Bydgoszcz

Post by Czechuu » Sun 16 Sep, 2012

Tez jestem ciekawy jak to jest..
czeslaw

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Sun 16 Sep, 2012

kulmar,
zrobiłeś jak zrobiłeś. Teraz masz problem.
W tej sytuacji wylewki powinieneś zrobić teraz i to przy otwartych oknach, o ile masz już wmontowane.
Robienie wylewek przy założonych płytach gipsowych będzie wielkim błędem. Musisz pamiętać, że w wylewce będą setki litrów wody, które częściowo pochłoną płyty gipsowe.
Zatem do roboty.

kulmar
Posts: 96
Joined: Mon 14 Mar, 2011
Location: B-stok

Post by kulmar » Mon 17 Sep, 2012

Witam,
Dzięki P. Wojtku za cenną informację. Z tymi wylewkami to wcale nie wyszło tak źle.
Po postawieniu ścian okazało się, że kotłownia jest strasznie mała. Przesunąłem więc ściankę działową zmniejszając nieco wiatrołap ale efekt jest super. Wszystkie urządzenia zmieszczą się w kotłowni co wcześniej było niemożliwe. Nie mógłbym tego wykonać gdybym miał już rozprowadzoną podłogówkę.

Martin5
Posts: 158
Joined: Mon 27 Jan, 2014

Post by Martin5 » Fri 21 Feb, 2014

Jaka jest prawidłowa kolejność tych prac?
Kiedy zalewać podłogówkę na parterze? Kiedy na piętrze?



Post Reply

Return to “Prawidłowo wykonane elementy domów szkieletowych”