Etap 0

Dyskusja na temat prawidłowo wykonanych elementów domów szkieletowych
Post Reply
PawelJacekZ
Posts: 10
Joined: Wed 01 Jun, 2005
Location: Wrocław
Contact:

Etap 0

Post by PawelJacekZ » Thu 18 Apr, 2013

Witam
Jaki najlepszy wariant dla domu szkieletowego etap 0 - Fundament.
1. Ławy fundamentowe zbrojone ciągłe.
2. Płyta fundamentowa.
3. Stopy fundamentowe.
Jaki wariant wybrać dla siebie, jestem coraz bardziej przekonany do wykonania stóp na których powieszę ciepły strop drewniany. Czy aby na pewno mam rację...?


toja
Posts: 451
Joined: Sun 04 Mar, 2012

Post by toja » Thu 18 Apr, 2013

To nie są zamienne warianty - zależą od konstrukcji nadziemia i lokalnych warunków geotechnicznych.
Z jedną uwagą, jeżeli pod pojęciem "płyta fundamentowa" rozumiesz gomołę betonu wylana na wierzchu terenu bez odpowiedniego zagłębienia to stanowczo odradzam.

PawelJacekZ
Posts: 10
Joined: Wed 01 Jun, 2005
Location: Wrocław
Contact:

Post by PawelJacekZ » Thu 18 Apr, 2013

Założyłem że wykonam stopy fundamentowe i na nich zrobię filary na których postawię konstrukcję stropu drewnianego.
Przeraża mnie ilość betonu do wykonania ław fundamentowych,czy to nie jest marnowanie kasy dla konstrukcji szkieletowej.
Filary wypuszczę 20 cm nad teren i mam gotową bazę do wykonania stropu drewnianego...

roobik66
Posts: 788
Joined: Mon 28 Sep, 2009

Post by roobik66 » Mon 29 Apr, 2013

Stopy dobra rzecz bo sie oszczedza na materialach i robociznie. Jednakze pod caloroczny obiekt powinno sie unikac rozwiazania z otwarta na przestrzal przestrzenia, ze wzgledu na straty energii. Slupy kwadrat lub prostokat latwo i tanio mozna zamnknac krotkimi sciankami na 1/2 cegly , scianki nie musza isc az od dolnego poziomu slupow. Nalezy pamietac zeby zostawic wywietrzniki (zamykane na zime) , a grunt wylozyc folia.


Post Reply

Return to “Prawidłowo wykonane elementy domów szkieletowych”