Paroizolacja strop-sciana zewnetrzna

Dyskusja na temat prawidłowo wykonanych elementów domów szkieletowych
Post Reply
Aleksandra_K
Posts: 4
Joined: Wed 08 Jun, 2016

Paroizolacja strop-sciana zewnetrzna

Post by Aleksandra_K » Wed 08 Jun, 2016

Witam
Chciałam się upewnić, ze dobrze zaprojektowałam przebieg paroizolacji na styku strop miedzykondygnacyjny-ściana zewnętrzna. Będę wdzięczna za komentarz (patrz załączniki)
Attachments
Paroizolacja strop.jpg
Paroizolacja strop
Paroizolacja belka stropowa.jpg
Paroizolacja belka stropowa


Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Re: Paroizolacja strop-sciana zewnetrzna

Post by Wojciech Nitka » Fri 10 Jun, 2016

Przepraszam, że się będę mądrzył.
Jeżeli ktoś bierze się za projektowanie domów o drewnianej konstrukcji szkieletowej, to powinien poznać przynajmniej podstawowe wymagania w tym temacie. A tym jednym z podstawowych zadań jest montaż folii opóźniacza pary (paroizolacji).
Nie będę podpowiadał - czy jest dobrze czy jest źle - zapraszam do lektury - http://budujzdrewna.pl/domy-drewniane/d ... z-wewnatrz

Aleksandra_K
Posts: 4
Joined: Wed 08 Jun, 2016

Re: Paroizolacja strop-sciana zewnetrzna

Post by Aleksandra_K » Fri 10 Jun, 2016

Panie Wojtku
Przstudiowalam juz te informacje, moje rozwiazanie wyniklo glownie z powodu komplikacji w okolicy szczelnego przeprowadzenia izolacji belki- wydawalo mi sie, ze w ten sposob mozna uniknac tego problemu. Byc moze byla to bledna decyzja.
W zalaczniki znajdzie Pan paroizolacje w opcji po scianie zewnetrznej korekta 'na niebiesko' , czy w takiej opcji mialby Pan wskazowki wykonawcze jak zagwarantowac szczelna paroizolacje w obrebie belki?
Dziekuje i pozdrawiam,
Attachments
Paro_strop.jpg
Paro_belka.jpg

wujektadek
Posts: 3
Joined: Thu 25 May, 2017

Re: Paroizolacja strop-sciana zewnetrzna

Post by wujektadek » Thu 25 May, 2017

Witaj! I pojawiły się jakieś wskazówki wykonawcze do projektu? Mam teraz ten sam problem (jestem na etapie kładzenia paroizolacji) i znikąd pomocy... Pozdrawiam.

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Re: Paroizolacja strop-sciana zewnetrzna

Post by Wojciech Nitka » Fri 26 May, 2017

To co najważniejsze - opóźniacza pary (paroizolacji) nie zakłada się w przegrodach wewnętrznych, w tym i stropach międzykondygnacyjnych.



Post Reply

Return to “Prawidłowo wykonane elementy domów szkieletowych”