Izolacja ocieplenia warstwowego

Dyskusja na temat prawidłowo wykonanych elementów domów szkieletowych
Post Reply
OldSeb
Posts: 26
Joined: Fri 23 Oct, 2015

Izolacja ocieplenia warstwowego

Post by OldSeb » Fri 26 May, 2017

Witam,
mam w projekcie domu izolację stopu i ścian 20cm. Chciałbym ją wykonać w dwóch warstwach 15 + 5 na krzyż. Montaż ocieplenia planuje wykonać sam etapami tzn najpierw 15 cm między krokwie/słupki później ruszt stalowy między którym poprowadzę instalacje następnie 5cm wełny między rusztem a na to folię PE. Od wykonawcy konstrukcji usłyszałem, że przed zimą należy zabezpieczyć wełnę folię PE aby wełna nie wciągała wilgoci. Ponieważ prawdopodobnie nie zdążę ze wszystkim do zimy to moje pytanie jest następujące - czy dopuszczalne jest położenie folii PE na pierwszej warstwie wełny (15cm) a na to w następnym roku 5cm wełny i ponownie folia ? Czy może lepiej położyć folię na pierwsza warstwę a w następnym roku zdjąć folię i ułożyć kolejną warstwę wełny?
Z góry dzięki za sugestie.


majek85
Posts: 240
Joined: Wed 23 Oct, 2013
Location: Malbork

Re: Izolacja ocieplenia warstwowego

Post by majek85 » Fri 26 May, 2017

Temat wielokrotnie wałkowany. Daj folie na te 15 cm i na to stelaż z dodatkowym 5 cm. Dzięki temu nie bedziesz dziurawić foli kablami, gniazdkami itp. Swoją drogą strasznie wolno będzie szło to wykończenie skoro do zimy niewyrobisz się z ociepleniem od wewnątrz, przecież to idzie ekspresowo w tydzień spokojnie 100 m2 dom samemu ocieplisz.

OldSeb
Posts: 26
Joined: Fri 23 Oct, 2015

Re: Izolacja ocieplenia warstwowego

Post by OldSeb » Wed 31 May, 2017

Dzięki za odpowiedź. Co do tempa prac to będzie domek letniskowy do którego mam 160 km od domu. Jestem tam średnio 2 weekendy w miesiącu + urlop a prace planuje wykonać sam. Najwięcej czasu zajmie chyba montaż dystansu że sznurka na poddaszu.

majek85
Posts: 240
Joined: Wed 23 Oct, 2013
Location: Malbork

Re: Izolacja ocieplenia warstwowego

Post by majek85 » Wed 31 May, 2017

jeśli niemasz deskowanego dachu to nie musisz. Jeśli jednak musisz to zrobisz to w 2godziny używając zszywek, taker pneumatyczny i szybko idzie, jak niemasz to kup od 100zł się zaczynają a przyda sie niejednokrotnie

OldSeb
Posts: 26
Joined: Fri 23 Oct, 2015

Re: Izolacja ocieplenia warstwowego

Post by OldSeb » Tue 06 Jun, 2017

Deskowanie mam (w zasadzie OSB) więc muszę. Próbowałem swoich sił z papiakami i idzie średnio. Chyba zdecyduje się na ten taker, zwłaszcza że mam już kompresor. Jakiej długości zszywki polecasz ?

majek85
Posts: 240
Joined: Wed 23 Oct, 2013
Location: Malbork

Re: Izolacja ocieplenia warstwowego

Post by majek85 » Thu 08 Jun, 2017

nie pamiętam teraz rozmiaru, ale coś wielkości paznokcia, wiadomo im szersze tym łatwiej będzie "chwycić "sznurek. Papiakami to mordęga;)



Post Reply

Return to “Prawidłowo wykonane elementy domów szkieletowych”