Szafki łazienkowe, stelaż podtynkowy- montaż

Dyskusja na temat prawidłowo wykonanych elementów domów szkieletowych
Post Reply
kris_
Posts: 45
Joined: Wed 20 Nov, 2013

Szafki łazienkowe, stelaż podtynkowy- montaż

Post by kris_ » Fri 23 Feb, 2018

Witam serdecznie

W przyszłym tygodniu startuję z budową domu. W momencie, kiedy będzie wykonywana płyta fundamentowa, architekt przygotuje rysunki wykonawcze dla wszystkich ścian. Póki mam jeszcze chwilę czasu, chciałbym zasięgnąć u Was porady.

Chodzi mi o wzmocnienie ścian pod szafki oraz kwestię montażu stelażu podtynkowego do toalety.
Wiem, że temat wieszania szafek był już poruszany. W kuchni zaplanowałem już poziome belki, które zostały uwzględnione w projekcie.
Zastanawiam się natomiast nad wzmocnieniem pod szafki łazienkowe (szafka z umywalką). Ściany w moim domu będą zbudowane z płyty Fermacell, dla której wytrzymałość na obciążenie dla 1 kołka obliczono na 50 kg. Nie chciałbym jednak ryzykować, że kiedyś szafka taka, razem z cała hydrauliką, poleci na ziemię. Jak rozwiązaliście u siebie kwestię szafek łazienkowych? Podobnie jak dla szafek kuchennych, wzmacnialiście ściany poziomymi belkami? Czy może wszyscy zdecydowali się na szafki stojące bezpośrednio na ziemi?

Bardziej jednak zastanawia mnie kwestia montażu stelażu podtynkowego do toalety. O ile problemem nie jest łazienka na dole (ze względu na wylewkę), to nie daje mi spokoju, jak taki stelaż sprawdzi się w łazience na poddaszu, gdzie na podłodze będzie OSB. Samo przymocowanie stelażu do ściany (w płycie Fermacell), myślę że nie wymaga żadnych dodatkowych wzmocnień, ale w jaki sposób rozwiązać ten problem w podłodze?

Będę wdzięczny za wszystkie podpowiedzi.
Dziękuję i pozdrawiam
Kuba


kris_
Posts: 45
Joined: Wed 20 Nov, 2013

Re: Szafki łazienkowe, stelaż podtynkowy- montaż

Post by kris_ » Fri 23 Feb, 2018

W internetowym blogu z budowy, znalazłem takie rozwiązania:
Czy pod płytę Fermacella warto w ścianie wstawić jeszcze kawałek płyty OSB, ewentualnie deskę?
Widzę, że takie stelaże jednak bez problemu montuje się w płycie OSB na podłodze.
Czy są tutaj może osoby, które użytkują tak zamontowany stelaż przynajmniej od kilku lat? Czy nie ma rzeczywiście żadnych luzów?
Źródło zdjęcia: mojabudowa.pl
pozdrawiam
Kuba
Attachments
WC2.PNG
WC.PNG

fbit
Posts: 1
Joined: Mon 06 May, 2019

Re: Szafki łazienkowe, stelaż podtynkowy- montaż

Post by fbit » Mon 06 May, 2019

kris_ wrote:
Fri 23 Feb, 2018
W internetowym blogu z budowy, znalazłem takie rozwiązania:
...
Czy mogę prosić o link do tego bloga?


Post Reply

Return to “Prawidłowo wykonane elementy domów szkieletowych”