Dom Pasywny

Uwagi inwestorów na temat firm wykonawczych
Post Reply
klon
Posts: 15
Joined: Fri 21 Jul, 2006

Dom Pasywny

Post by klon » Fri 21 Jul, 2006

Witam wszystkich!
Jestem nowy na forum chociaż czytam je od paru dni ...
Bardzo sie ciesze ,żę takie forum powstało.
Mam zamiar sprzedać mieszkanie w Sopocie i postawić domek w baninie. Czytałem o domkach pasywnych ,jest to bardzo ciekawe rozwiązanie ale mam pare pytań.

Ktoś już budował w tym systemie (chodzi o forumowiczów)
Czy są jakieś firmy na pomorzu ,które zajmują się taką budową.
Jeżeli moge prosić Pana Nikite o polecenie jakiś firm na prv będe wdzięczny chciał bym odwiedzić je i porozmawiać.

Mam zamiar postawić bliźniaka i jakiś domek albo 3 domki. Myśle ,że da sie coś wynegocjować jakiś rabacik albo lepsze ocieplenie ;) co o tym sądzicie ...
Oczywiscie chciałbym mieć nadzur budowy jak polecał pan Nikita czy koszt takiego nadzoru jest wysoki ? chce aby postawiono nam stan surowy zamknięty reszte sobie sami ze znajomymi poradzimy... pracujemy nad czwartą chętną rodziną ... ale zobaczymy jak to będzie. Wiec przynajmniej prze rok będe bardzo często tu bywał :)

Pozdrawiam
Marek D


klon
Posts: 15
Joined: Fri 21 Jul, 2006

Post by klon » Sat 22 Jul, 2006

Dodam ,żę chodzi mi o firme ,któa również doradzi jakie rozwiązanie zastosować i wyliczy koszty http://dom.gazeta.pl/Ladny-Dom/1,61594, ... as=1&ias=3 po przeczytaniu tege linku , jestem zdecydowany na dom pasywny ... jednak jest tyle rozwiązań ,że sie cieżko połapać.. jeżeli faktycznie jest to 30% drozsza inwestycja to jestem za ... ineczaj nie widze sensu z rezygnacji z mieszkania z widokiem na morze :) na rzecz domku z widokiem na komornika ;) rozumiem ,że temat domku pasywnego to podstawa dobre ocieplenie wczesniejsze zaprojektowanie pod tym względem (nasłonecznienie) oraz wentylacja bo źródło dodatkowego ogrzewania to już moje widzi mi sie ;) to jest dom moich marzeń..
a jeżęli można to prosze o informacje kogoś kto mieszka w domku ok 70 m2 jaki jest koszt utrzymania ? kiedyś mieszkałem w domu ale starym 100lat i tam to był koszmar ale z 200m2...

czarek63
Posts: 390
Joined: Thu 03 Mar, 2005
Location: Polska

Post by czarek63 » Sat 22 Jul, 2006

Witam
klon
ja od niecałego roku mieszkam w klasycznym kanadyjczyku bez większości tych "udziwnień" dla domu pasywnego :lol: no może niechcący dom spełnia praktycznie wszystkie wymagania odnośnie orientacji względem stron świata :lol:
eksploatacja (dom ma 114 m2 z poddaszem użytkowym) wynosi mniej dużo mniej ,aniżeli płaciłem za 59-metrowe mieszkanie w bloku
pozdrawiam

ps.nawiasem mówiąc bardzo duża część wyliczeń z tego artykułu jest "wyidealizowana", spokojnie możesz owe wartości nieco powiększyć, no chyba ,że niektórzy odczuwają komfort cieplny w zimie przy temperaturze 16 stopni :lol:

klon
Posts: 15
Joined: Fri 21 Jul, 2006

Post by klon » Sat 22 Jul, 2006

Dzięki za inforamcje .
Wiesz nei jestem głupio uparty jeżeli faktycznie to aż takich zysków nie przynosi to oleje ten system ... 114 m2 mniej niż w bloku 57 m2! jasny gwint! :) ja teraz płace 400zł z prądem ogrzewaniem i wdą za 37m2 i szukam rozwiązania domku aby w tych widełkach sie zmiescić ... Fantazjuje? czy jest to realne... kiedyś w domu mieszkałem ale tam wicher wiałdzwiami i oknami... a portfe ...

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Sat 22 Jul, 2006

Zapraszam także do lektury artykułu napisanego przez pracownika Polskiego Instytutu Domów Pasywnych z siedzibą w Gdańsku - http://szkielet.com.pl/katalog/katalog2006/54.php

klon
Posts: 15
Joined: Fri 21 Jul, 2006

Post by klon » Wed 26 Jul, 2006

Dziękuje, biore się za czytanie. Dziś oglądałem domki i robiłem wywiad w dzielnicy gdzie chce postawić domek a raczej chcemy z przyjaciółmi. Metoda szkieletowa nie jest tam popularna wiec wiele sie niei dowiedziałem. Ale internet to wielka baza danych teraz będe czytał i pojawie sie po lekkich studiach ponownie :) Prosiłbym jeszcze o podanie solidnego wykonawcy bądź paru z którymi mógłbym porozmawiać o projekcje. Oczywiscie na PRV :) aby nie robić reklamy:)

czarek63 Dzięki za informacje po odwiedzininach mojego przyszłego osiedla a może wioski albo dzielnicy :) potwierdziłem twoje relacje :) za ogrzanie ok 100m2 zapłacili w zimie za gaz 300zł ! metodą pustaków i styropianu:) więc ładnie

Więc czekam z niecierpliwoscią na informacje o wykonawcach i zabieram sie za studia)
Pozdrawiam
Marek D

Leszczu
Posts: 13
Joined: Fri 13 Aug, 2010

Post by Leszczu » Sun 15 Aug, 2010

Witam!
Dołączam się do tematu. Czy coś wyszło z pasywnego drewniaka? Sam bym chciał taki zbudować. Jak z firmami, kosztami za ogrzewanie, ścianami itp? Daj znać Panie KLON.
Pozdrawiam
Maciej



Post Reply

Return to “Opinie Inwestorów o firmach wykonawczych”