Biernacki Dom z Bali oraz Eko Dom i Ogród

Uwagi inwestorów na temat firm wykonawczych
Post Reply
kajuwo
Posts: 5
Joined: Wed 09 Aug, 2006

Biernacki Dom z Bali oraz Eko Dom i Ogród

Post by kajuwo » Mon 25 Sep, 2006

Będę bardzo wdzięczna za opinie na temat tych dwóch firm: Eko Dom i Ogród oraz Biernacki Dom Z Bali. Ten ostatni wydaje się być w miarę solidną firmą, rozmawiałam nawet z ich zadowoloną klientką, widziałam budowany dom, który wygląda bardzo solidnie, ale budują z cieniutkiego bala (raczej balika) (ok. 7 cm. grubości) i nie stosują folli wiatroizolacyjnej. Twierdzą, że nie ich konstrukcja jest 100% szczelna. No i co, wierzyć? Nie wierzyć?
Byłabym też wdzięcna gdyby Pan Wojtek zechciał się wypowiedzieć.
Pozdrawiam!


Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Mon 25 Sep, 2006

Konstrukcja ściany z bali czy też balików nigdy nie może być na 100% szczelna. Drewno ma to do siebie, że w zależności od warunków atmosferycznych (czytaj - wilgoci w powietrzu) kurczy się albo pęcznieje - pracuje cały czas. Nawet stosując wszelkiego rodzaju uszczelnienia między balami, po jakimś czasie i one zaczną przepuszczać powietrze.

Nie chcę tu krytykować technologii firmy Biernacki Dom z Bali, ale uważam, że wiatroizolacja jest tu niezbędna.

Proponuję też poczytać - http://www.szkielet.pl/bale.php?show=4

radeczek
Posts: 1
Joined: Wed 27 Sep, 2017

Re: Biernacki Dom z Bali oraz Eko Dom i Ogród

Post by radeczek » Wed 27 Sep, 2017

A kwestia ocieplenia domku ? Jeśli za nią będziesz się brać, proponuję sprawdzić materiały [ ... sorry, to nie miejsce na tanią reklamę ... - pozdrawiam Admin], bo ma dobry stosunek ceny do jakości.

PettkeK
Posts: 3
Joined: Wed 14 Apr, 2021

Re: Biernacki Dom z Bali oraz Eko Dom i Ogród

Post by PettkeK » Wed 14 Apr, 2021

Witam, jestem laikiem w tej kwestii, ale jaka jest gwarancja, że dom będzie szczelny?


Post Reply

Return to “Opinie Inwestorów o firmach wykonawczych”