Firmy na południu Polski - kolejny raz

Uwagi inwestorów na temat firm wykonawczych
Post Reply
Lesio
Posts: 1
Joined: Sun 03 Sep, 2006
Location: Bytom

Firmy na południu Polski - kolejny raz

Post by Lesio » Sun 22 Oct, 2006

Witam serdecznie,
Przymierzam się obecnie do ostatecznego wyboru firmy budującej. Budowa będzie prowadzona na Sląsku, stąd biorę pod uwagę firmy z południa kraju. Czy ktoś z forumowiczów miał jakiekolwiek doświadczenia z poniższymi dwoma firmamii:
- Drewdom - Mętel z Zemberzyc (członek Stowarzyszenia, więc jak rozmiem będzie polecana przez Pana Nitkę); www.d-dom.com.pl/
- Domy Drewniane S.C. - Palinker i Synowie z Pisarzowic; www.drewnianedomy.pl/
Byłem na budowach, oglądałem, szacowałem koszty, aczkolwiek w podjęciu ostatecznej decyzji pomocne byłyby opinie osób mających wcześniej jakiekolwiek doświadczenia z wyżej wymienionymi firmami. Szczególnie z firmą pana Palinkera.
Mimo że po wstępnej selekcji zostały mi te dwie firmy, będę wdzięczny o opinie o innych firmach z okolic śląska, chętnie zobaczę budowę lub wybudowany dom i usłyszę opinię. Byćmoże w trakcie moich wyborów wykonawcy coś przeoczyłem.
Jak zauważyłem często posty tego typu pozostają niestety bez odpowiedzi. Domyślam się że główną przyczyną tego jest fakt że duża część osób które już wybudowały przestają odwiedzać forum, a właśnie ich uwagi i opinie są najcenniejsze.
Pozdrawiam i liczę na odzew.
Lech


barto_b
Posts: 1
Joined: Wed 10 Jan, 2007
Location: Michałowice k.Krakowa

Post by barto_b » Thu 11 Jan, 2007

Witam,
2 lata temu skończyłem budowę domu szkieletowego z firmą Drewdom Mętel. Ze współpracy jestem zadowolony bardzo, z rozliczeń finansowych też, budowa (na gotowych fundamentach) trwała do wprowadzki 6 miesięcy i 1 dzień. Jedyne co polecam to do bulu dokładny załącznik do umowy, bez nie domówień, np. jeżeli szczyty obite deskami to i pomalowane, u mnie takich szczegółów nie było i były dyskusje czy pomalowane czynie, kto daje farbę itd. choć musze przyznać że zawsze znajdowaliśmy kompromis, z Panem Wojtkiem Mętelem można się dogadać. Polecam jeszcze bezwzględnie trzymac się projektu. Ja za namową Pana Wojtka zrezygnowałem z jednego podciągu na rzecz innych wzmocnień no i skrzypi mi podłoga w jednym pokoju na górze.
Pozdrawiam,
Barto

Grzegorz S
Posts: 6
Joined: Tue 09 Jan, 2018

Re: Firmy na południu Polski - kolejny raz

Post by Grzegorz S » Thu 01 Feb, 2018

Palinker niestety wybudował mi dom, stanowczo odradzam. 602 210 318.


Post Reply

Return to “Opinie Inwestorów o firmach wykonawczych”