Firmy wykonawcze ze Śląska

Uwagi inwestorów na temat firm wykonawczych
krycho
Posts: 3
Joined: Fri 17 Mar, 2006

Post by krycho » Mon 04 Aug, 2008

Witam Panie Wojtku i cale forum.
Szukam firmy na terenie Slaska, budujacej domy szkieletowe ,godnej polecenia. Interesuje mnie dom pasywny. Bede wdzieczny za jakies namiary.
Pozdrawiam Krzysztof
ps. wiadomosc na priva


r_l
Posts: 1
Joined: Sat 16 Aug, 2008

Post by r_l » Sat 16 Aug, 2008

Panie Wojtku,
uprzejmie proszę, o informacje na maila'a r_l@o2.pl , które śląskie firmy budujace domy szkieletowe są według Pana godne polecenia

Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam,
Rafał

michał78
Posts: 1
Joined: Sat 30 Aug, 2008

Post by michał78 » Sat 30 Aug, 2008

Witam CAŁE FORUM -pozdrawiam.
Jestem zainteresowany budową domu szkieletowego na terenie śląska.
Nie ukrywam że oferta firmy Ibud jest kusząca lecz bardzo dużo postów na forum mówi o bardzo dużych błędach miernym wykonawstwie.

Panie Wojtku bardzo proszę o namiary na solidne firmy ze śląska.

bks
Posts: 1
Joined: Sun 07 Sep, 2008

Witam wszystkich.

Post by bks » Sun 07 Sep, 2008

Nie bede zbyt popularny i bardzo poprosze o informacje o firmach budujących domy szkieletowe na śląsku. Jestem z Bielska-Białej, więc Spomet byłby pod ręką, ale wole poznać jakieś opinie. Posiadam działkę ok 10a, na której chciałbym postawić dom parterowy do 100m2. Bardzo prosze o info na adres bks@o2.pl
Z gory dziękuje za pomoc...

dam71
Posts: 4
Joined: Sun 21 Sep, 2008
Location: slask

Post by dam71 » Sun 21 Sep, 2008

Witam Użytkowników i Pana Wojtka
Podobnie jak inni na forum miałem na uwadze projekt Max 3 z firmy Spomet. Niestety duża ilość niewiadomych powoduję ze dalej szukam jakiejś bardziej polecanej i sprawdzonej firmy na śląsku .
Dom jaki mnie interesuje to do 90 m2 . Parterowy lub pietrowy typu dom prosty. Umiejetnosci pozwalaja aby wykonczyć go sobie samemu szukam wykonanwcy w stanie surowym zamknietym .
Proszę o wszelkie pomocne informacje na email .

Anulka349
Posts: 1
Joined: Sun 05 Oct, 2008
Location: Katowice

Post by Anulka349 » Sun 05 Oct, 2008

Witam.
Jak reszta forumowiczów szukam solidnej firmy ze śląska. Proszę również o informacje o firmie IBUD. Bardzo proszę o pomoc, dzieki za wszelkie informacje na maila aniagrochowska0@op.pl

darek2007
Posts: 1
Joined: Wed 22 Oct, 2008

Post by darek2007 » Wed 22 Oct, 2008

Witam. Ja także poszukuję solidnej firmy ze śląska albo opolskiego. Panie Wojtku proszę o opinię firmy "Wojtke". Oto mój e-mail: daszek@upcpoczta.pl

kolumb3
Posts: 1
Joined: Tue 21 Oct, 2008

kolejna prosba o firmy

Post by kolumb3 » Mon 03 Nov, 2008

Witam. Jak wiekszosc uzytkowników tego forum równiez prosze Pana Wojtka bądz inne osoby o przesłanie na meila adrsów firm budowlanych (system szkieletowy), z okolic Bielska Białej - Śląsk. Byłem juz w firmie Spomet ale sam nie wiem co o nich myslec. Jesli ktos juz miał kontakt z nimi bądz ma dom postawiony przez nich to prosze o kontakt meilowy.... bądz gg. Bede bardzo wdzieczny:
meil: kolumb3@wp.pl /// gg:3304275

ryan22
Posts: 1
Joined: Wed 12 Nov, 2008

Ten sam problem

Post by ryan22 » Wed 12 Nov, 2008

Panie Wojciechu wiem ze temat dio znudzenia ale gdyby mogl Pan polecic jakas dobra firme ze Slaska (planowana budowa w okolicach Będzina) mój mail: krzysiekbaranski@o2.pl gg:10348659
Bardzo dziękuje i pozdrawiam

LeszekM
Posts: 1
Joined: Wed 12 Nov, 2008
Location: Gliwice

Post by LeszekM » Wed 12 Nov, 2008

Chciałbym się przyłączyć do pytania - na razie zastanawiam się nad firmami CB Silesia oraz Grand DLL.
Jak wygląda sprawa wykonywania według własnych projektów w w/w firmach, a może są jeszcze jakieś kolejne firmy w okolicy godne polecenia?

johnik22
Posts: 3
Joined: Sun 02 Nov, 2008

Post by johnik22 » Wed 12 Nov, 2008

Ja również proszę o jakąś solidną firmę ze Śląska, lecz interesuje mnie dom z drewna, proszę o podpowiedź aniamajtyka@op.pl

Koss
Posts: 3
Joined: Fri 16 Jan, 2009

Post by Koss » Fri 16 Jan, 2009

Na początek witam wszystkich na tym forum. Przymierzam się do zakupu działki i bydowy domu i szukając ofert znalazłem firmę FOKUS HOLDING. Oferta jest ciekawa nie najtańsza bo stan deweloperski to 2500zł/m2 pod klucz to 3000zł surowy 1850zł ale załatwiają formalności i inne takie. Ale, właśnie ale
1) przedstawiciel przyjechał do domu nie zostałem zaproszony do biura,
2) wszystko bardzo różowo wygląda,
3) chcą 10% wpłaty po podpisaniu umowy i dopiero przedstawiają ofertę działek (czyli wybór w ciemno),
4) taka sama cena dla budynków w technologi szkieletowej i tradycyjnej lub z bali.
Podobno chcą wybudować 1000 domów w tym roku i obojętnie jaki dom zamówię fikuśny z dachem pozałamywanym jak tylko się da płacę stałą cenę, dla mnie dziwne.
Może miał ktoś kontakt z nimi lub korzystał z ich usług i mógł by się podzielić opinią, mogą być na maila lub PW jeśli nikt nie chcę pisać oficjalnie.

Koss
Posts: 3
Joined: Fri 16 Jan, 2009

Post by Koss » Fri 16 Jan, 2009

Doczytałem się opinii o firmie zapomniałem o takiej przydatnej funkcji szukaj :mrgreen: więc i ja panie Wojtku proszę jak wszyscy o namiary na solidnych budowniczych na śląsku i zagłębiu.
P.S. Mój mail to kacperv@interia.pl

lukas_78
Posts: 1
Joined: Tue 13 Jan, 2009
Location: Tychy
Contact:

Post by lukas_78 » Sat 17 Jan, 2009

to i ja dołączę się z prośbą o listę firm wykonawczych na śląsku
Z poważaniem
Łukasz - lukas_78@tlen.pl

alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Sun 18 Jan, 2009

Lista firm wykonawczych, dobre firmy itd.
Liste przy nieduzym wysiłku znajdziecie w internecie, nawet i tutaj. Co ważniejsze - opinie budujacych z tymi firmami.
Radze dobrze się zastanowić i pooglądać budynki wzniesione przez namierzone firmy, najlepiej na przestrzeni wielu lat, jak również popytać mieszkańców i pamietać, że wiele mogło się już zmienić - ekipy, jakość wykonawstwa itd.

novak
Posts: 5
Joined: Thu 15 Jan, 2009

Post by novak » Thu 22 Jan, 2009

WITAM! Ja również proszę o namiary na firmy ze śląska budujące szkieleciaki. Z góry bardzo dziękuję i serdecznie pozdrawiam.
janna49@op.pl

szyszka
Posts: 1
Joined: Sun 08 Feb, 2009

Post by szyszka » Sun 08 Feb, 2009

Witam, jestem tu nowy więc proszę o wyrozumiałość. Widze, że pytanie o firmy ze Ślaska i okolic jest popularne, ja również proszę o namiary na przyzwoitą firme z tych stron. Przy okazji co Państwo myslą o firmie drevimed ? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Mój e-mail to fruitysimon@o2.pl

basia2145
Posts: 3
Joined: Wed 04 Mar, 2009

Post by basia2145 » Thu 05 Mar, 2009

Panie Wojtku pomocy!Poszukuję dobrej i solidnej firmy ,która zajmuje sie budową domów szkieletowych pod klucz z okolic Rybnika Potrzebni mi sa dobrzy fachowcy znający się na rzeczy. Bardzo proszę o jakieś namiary na .Pozdrawiami proszę o odpowiedź

marshall83
Posts: 3
Joined: Tue 24 Feb, 2009

Post by marshall83 » Thu 05 Mar, 2009

Panie Wojtku prosze o polecenie na priva firm ze ślaska które nalezy omijac a z którymi warto zaczac budowe bardzo prosze o odpowiedz pisałem do pana na priva ale niestety brak odpowiedzi :( siedze na forum czytam wszytskie opinie o firmach i mam straszny zamęt w głowie pozdrawiam marshall_italy@o2.pl

visiteur
Posts: 1
Joined: Fri 06 Mar, 2009

Post by visiteur » Fri 06 Mar, 2009

Witam, mam prośbę do Pana Wojtka. Chcemy w tym roku z mężem się budować i zależy nam na szybkiej budowie. W związku z czym bardzo proszę o informację odnośnie rzetelnych i sprawdzonych firm z woj. śląskiego. Interesuje nas budowa do stanu deweloperskiego albo w systemie drewnianym albo z prefabrykatów. Czekam niecierpliwie na odpowiedź. POZDRAWIAM. mój e-mail o_roju@interia.pl

sparhawk
Posts: 1
Joined: Sat 21 Mar, 2009

Post by sparhawk » Sat 21 Mar, 2009

Witam,
Panie Wojtku, jeżli można to prosiłbym o przesłanie na priv solidnych firm ze śląska (najlepiej okolic Częstochowy), które w swojej ofercie mają budowę "pod klucz". Z góry dziękuje i pozdrawiam.

vip
Posts: 1
Joined: Mon 23 Mar, 2009
Location: Łaziska

Post by vip » Mon 23 Mar, 2009

Witam super forum i Pana Wojtka
jak wiekszość mam taki sam problem chciałem budować z firmą iBud Pszczyna ale teraz mam dylemat tyle się tu pisze na ich temat .
Prosił bym pana Wojtka ( lub forumowiczów )o polecenie godnej firmy ze śląska (okolic tychy,katowice,mikołów,) do budowy domu Beskid 94(z garażem)
vip2000@tlen.pl
pozdrawiam i dziekuje

blaniczka
Posts: 1
Joined: Mon 23 Mar, 2009

Post by blaniczka » Mon 23 Mar, 2009

Witam Panie Wojtu także bardzo proszę o informacje o firmie I-Bud maja bardzo kuszącą ofertę ale czy godną polecenia?? Bardzo proszę o polecenie jakiejś innej firmy ze śląska : mala_biala@tlen.pl

bogna-s
Posts: 1
Joined: Tue 24 Mar, 2009

Post by bogna-s » Tue 24 Mar, 2009

Witam Panie Wojtku, czy mógłby mi Pan podać namiary na solidną i niedrogą firmę która buduje domy z prostokątnych bali izolowanych (pióro wpust) na terenie południowej lub południowo-zachodniej polski? Pozdrawiam Bogna email: bogna-s@wp.pl

KamaZW
Posts: 1
Joined: Mon 30 Mar, 2009

Post by KamaZW » Mon 30 Mar, 2009

Witam Panie Wojtku,
Bardzo proszę o podanie namiarów na solidną firmę budującą w technologii szkieletowej z okolic Kędzierzyna-Koźla (woj.opolskie lub ewentualnie śląskie/dolnośląskie),
mój email: kzemanek@tlen.pl - z gory serdecznie dziękuję i pozdrawiam :)
Kamila

dudaga
Posts: 1
Joined: Mon 20 Apr, 2009

Post by dudaga » Mon 20 Apr, 2009

Witam!
Czy i ja mogę prosić namiary na porządne firmy ze Śląska? Serdecznie pozdrawiam!

BASTIAN
Posts: 1
Joined: Tue 21 Apr, 2009
Location: Chorzów

Post by BASTIAN » Tue 21 Apr, 2009

Witam!
udaje sie dzisiaj na rozmowę do firmy "MAWIT" z Imielina,czy tą firmę polecilibyście mi do wykonania domku L-44 ??
Równiez prosze panie Wojtku o adresy rzetelnych(niedrogich) firm budujących domy w technologii szkieletowej

piiter
Posts: 2
Joined: Thu 11 Jun, 2009
Location: Częstochowa

Post by piiter » Thu 11 Jun, 2009

Witam Panie Wojtku
Tego lata pragnę wybudować domek - do 100 m2. Czy mogę prosić o wskazania firm z okolic Częstochowy ?
Pozdrawiam Piotr

User avatar
lookman
Posts: 15
Joined: Sat 09 Jul, 2005
Contact:

Post by lookman » Wed 17 Jun, 2009

Wyjasnienie co do poniższych zarzutów: Nikt nigdy nie stwierdził i nie stwierdzi w naszej firmie, że drewno użyte do budowy domu szkieletowego nie musi być wysuszone, każdy wie przecież, że z mokrego sie nie buduje. Montaz domu drewnianego wykonanego przez kazdą firme produkująca domy szkieletowe trwa ok 4 tygodni w tym czasie drewno jest narazone na opady atmosferyczne. Jezeli zaczyna padac to budowa trwa jeszcze dłużej z oczywistych powodów i nikt nie przykrywa wznoszonych scian przed deszczem. Ani firmy drogie ani tanie. Dla drewna impregnowanego cisnieniowo lub suszonego komorowo (oczywiście z zastosowaniem impregnowanych podwalin) - a takiego firma IBUD wyłącznie używa - nie ma takiej potrzeby. Drewno po suszeniu komorowym ma ok 10 % wilgotnosci. Po etapie budowy ma ok 17-19% i to niezależnie czy deszcz pada czy tez nie. Drewno suszone ma zamkniete pory drewna i moze zamoknąć jedynie powierzchniowo.
Drewno zamokniete powierzchniowo wyschnie gdy przykryjemy je dachem domu i odczekamy z montazem wełny mineralnej i załozeniem foli paroszczelnej kilka dni. Nie widzimy wiec problemu, że przygotowana konstrukcja lezy słownie kilka dni na przekładkach na wolnym powietrzu zabezpieczona przed deszczem arkuszami blachy trapezowej. Na pewno wieksze zmartwienie maja producenci, którzy przywoza na budowe gotowe ocieplone i zafoliowane sciany w które podczas budowy moze wniknac woda przez np. jakieś niewielkie uszkodzenia folii paroszczelnej, a potem nie ma któredy odparować. My po wybudowaniu ponad 150 domów uwazamy ze nie ma potrzeby budować wielkich hal produkcyjnych i ich kosztem obciażac klienta. Wielokrotnie sprawdzalismy wilgotnosc drewna suszonego komorowo przed zafoliowaniem na budowie i nigdy nie miało wigotnosci wiekszej niz 20%. Ważne aby układ warstw ściany był właściwy z zastosowaniem własciwych folii i odpowiednigo styropianu ryflowanego aby w długim okresie eksploatacji domu nie dochodziło wewnątrz sciany do zadnego wykraplania wilgoc,i bo to może być prawdziwym zagrożeniem dla trwałości budynku.

Mam nadzieje, że rozwiałem Państwa wątpliwości w tym temacie, jeżeli ktokolwiek ma jakieś pytania serdecznie proszę o kontakt.
Z poważaniem Tomasz Matusiński
haniec wrote:UWAGA. NIE BUDUJCIE Z IBUDEM. BRAK JAKIEJKOLWIEK FACHOWOŚCI. DREWNO MOKRE (RZEKOMO ZAMOKŁO W TRAKCIE TRANSPORTU). JEŚLI SIĘ JUZ ZDECYDUJECIE BADŹCIE PRZY BUDOWIE CAŁY CZAS NAJLEPIEJ Z PROJEKTEM W DŁONI. NIE DOTRZYMUJA TERMINÓW. JESTEM NIE ZADOWOLONY, BO JAKO INWESTOR WYOBRAZAŁEM TO SOBIE ZUPELNIE INACZEJ. WŁAŚCICIEL DZWONI TYLKO WTEDY, GDY MA WYSTWIĆ FAKTURE. NIC GO NIE INTERESUJE. NIE SA PRZYGOTOWANI NA ZŁE WARUNKI METEO. GDY POSTAWICIE SZKIELET, A ZACZNIE PADAĆ TO ZALEJE GO DO" SZPIKU KOŚCI" I JEŚLI SAMI GO SOBIE NIE ZABEZPIECZYCIE TO TZM. BERET. DODATKOWO BELKI NIE TRZYMAJA WYMIARÓW, POJAWIA SIĘ NA NICH CZARNY NALOT ( U MNIE). NA ODWAL SIĘ, NA SZYBKO, NIE DOKŁADNIE: TO POWINNA BYĆ ICH DEWIZA. POZDRAWIAM SZKIELETOWCÓW.

Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Wed 17 Jun, 2009

lookman wrote:Drewno po suszeniu komorowym ma ok 10 % wilgotnosci.
Czy mogłyby Pan podać metodę pomiaru i jak drewno (budulec) zachowuje się w ramach tego pomiaru przy wilgotności 10-20% ?

User avatar
lookman
Posts: 15
Joined: Sat 09 Jul, 2005
Contact:

Post by lookman » Fri 19 Jun, 2009

Pytanie jest co najmniej dziwne. Jak zachowuje sie drewno podczas pomiaru?, chyba całkim nieżle:). Drewno suszone kupujemy u pruducenta Klenk Holz AG z Niemiec i ABIES Austria o metody pomiaru drewna należałoby zapytać technologa tej firmy. Każda belka jest atestowana atest jest nabity na każdej pojedynczej belce przez producenta, który odpowiada za jakość i suchość materiału.

Nawiasem mówiąc, przytaczając inny wątek dyskusji dot. częściowej sinizny niektórych elementów drewna, to wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że w budownictwie czasem stosuje się drewno własnie z sinizną, która po procesie suszenia jest pozbawiona zarodników grzybów pleśniowych. Jest to aprobowane zarówno przez normy polskie jak i niemieckie.
Grzegorz Szostak wrote:
lookman wrote:Drewno po suszeniu komorowym ma ok 10 % wilgotnosci.
Czy mogłyby Pan podać metodę pomiaru i jak drewno (budulec) zachowuje się w ramach tego pomiaru przy wilgotności 10-20% ?

Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Sat 20 Jun, 2009

Proszę następnym razem pisać konkretniej t.j. że chodzi o drewno KVH.

User avatar
lookman
Posts: 15
Joined: Sat 09 Jul, 2005
Contact:

Post by lookman » Sat 20 Jun, 2009

Dokładnie o takie chodzi, tylko takiego używamy. Pozdrawiam
Grzegorz Szostak wrote:Proszę następnym razem pisać konkretniej t.j. że chodzi o drewno KVH.

Tobi
Posts: 69
Joined: Thu 11 Jun, 2009
Location: Katowice
Contact:

Post by Tobi » Wed 26 Aug, 2009

Witam, bardzo proszę o namiary na firmę, która wybuduje DOBRZE dom na Górnym Śląsku. Może być na PW.

owp
Posts: 9
Joined: Wed 30 Sep, 2009

Post by owp » Mon 12 Oct, 2009

Tobi wrote:Witam, bardzo proszę o namiary na firmę, która wybuduje DOBRZE dom na Górnym Śląsku. Może być na PW.
A najlepiej w tym wątku. Każdy prosi, a nikt nie pisze potem jak wrażenia...
Ja na razie miałem kontakt z:
Polski Dom 2000
Mawit
Domy Silesia
Drewdom
Domy z paczki (DLL z Częstochowy)
Danwood
Jeśli ktoś coś wie więcej na ich temat to proszę tu napisać. Szukałem na forach, ale tak naprawdę to nie ma za dużo informacji. Może ktoś zagląda tu już po wybudowaniu domku i mógłby się podzielić doświadczeniem ?
Pzdr

Legwan83
Posts: 1
Joined: Tue 06 Jul, 2010
Location: Ślask,Knurów

Witam i prosze o pomoc

Post by Legwan83 » Tue 06 Jul, 2010

Witam serdecznie na forum i mam prośbę.
Czy ktoś może mi udzielić informacji ktorą z firm lepiej wybrac do szkieletówki czy Ibud czy Wubud bo i o jednej i o drugiej slyszałem tyle opinii ile ludzi jest a jednak budowa domu to cos na lata więc wolałbym dobrze zainwestować pieniądze, pozdrawiam i dziękuje.

owp
Posts: 9
Joined: Wed 30 Sep, 2009

Re: Witam i prosze o pomoc

Post by owp » Thu 29 Jul, 2010

Legwan83 wrote:Witam serdecznie na forum i mam prośbę.
Czy ktoś może mi udzielić informacji ktorą z firm lepiej wybrac do szkieletówki czy Ibud czy Wubud bo i o jednej i o drugiej slyszałem tyle opinii ile ludzi jest a jednak budowa domu to cos na lata więc wolałbym dobrze zainwestować pieniądze, pozdrawiam i dziękuje.
Hej. Interesowałem się firmą Ibud - firma wydaje się wiarygodna. Na Śląsku jest sporo ich budów, można się poumawiać i pooglądać w różnym stadium. Wykonują domy tylko wg swoich projektów, to może być plus - bo je znają, ale mi się żaden nie spodobał na tyle, żeby budować.
Pzdr
owp

PS mam nadzieję, że to forum się trochę ożywi, bo nie ma tu zbyt wielu opinii...

głuchołazyMacie
Posts: 2
Joined: Wed 04 Aug, 2010

Post by głuchołazyMacie » Wed 04 Aug, 2010

Witam Panie Wojtku,
Jakie formy sa godne polecenia z woj. dolnośląskiego, opolskiego i górnegośląska dp wybudowania domu opartego na projekcie Z8 40 A GP firmy Z500. Dom będzie powstawał w głuchołazach. E-mail rohnin@o2.pl
z góry dziekuję

magdab
Posts: 3
Joined: Sat 07 Aug, 2010

dom z bali Rybnik

Post by magdab » Sat 07 Aug, 2010

Bardzo proszę o podanie adresów i nazw firm, które kompleksowo i bezproblemowo wybudują dom z bala pod klucz. Zależy mi na kontakcie z firmami które w okolicach Rybnika (ślaskie) w szybkim czasie i bez mojej znaomości tematu rzetelnie wybudują mały dom (niecałe 100 m). Panie Wojciechu proszę o namiary na solidne i sprawdzone firmy. Mój meil megi_czesc18@poczta.onet.pl dziękuje z góry pozdrawiam Magdalena

Borys13
Posts: 1
Joined: Sun 05 Sep, 2010

Post by Borys13 » Sun 05 Sep, 2010

Witam Panie Wojciechu,
Jakie formy sa godne polecenia z woj.łódzkiego, opolskiego, dolnośląskiego lub śląskiego dp wybudowania kilku obiektów w technologii szkieletowej. Inwestycja będzie w okolicach Wielunia, 80 km od łodzi i 75 km od Częstochowy. E-mail: b.bartkowiak@op.pl
z góry serdecznie dziekuję
borys bartkowiak



Post Reply

Return to “Opinie Inwestorów o firmach wykonawczych”